Jakubko nikdy nebol v ZOO, vzali sme ho tam

on štvrtok, 16 august 2012. Posted in Chcel(a) by som ísť

Jakubko nikdy nebol v ZOO, vzali sme ho tam

Jakubko Koša (3) z Komjatíc sa narodil s Downovým syndrómom. Jediný chlapček sympatickej pani Bihariovej bude mať navždy navyše jeden chromozóm a milý úsmev na tvári.

Veď ľuďom s Downovým syndrómom sa hovorí aj večné deti, lebo sú známe svojou milou povahou, úsmevom na tvári dobrosrdečnosťou a dôverčivosťou.

Inak to nie je ani u Jakubka - milý chlapček je trpezlivý, dôverčivo sa otáča k svojej mamičke a nadovšetko miluje zvieratká. "Kubko miluje zvieratká, hračky s motívmi zvieratiek, aj knižky. Živých zvieratiek však veľa nevidel, keďže sme ešte nikdy neboli na výlete," hovorí pani Bihariová.

Jakubko začal neskoro chodiť, takže dosiaľ sa veľmi nedalo nikam ísť, a navyše, ona ako slobodná mamička nemá peňazí nazvyš. "Ocka nemáme, som so synčekom sama. Je veľmi hravý a veľmi miluje zvieratká. Je múdručký, všetko vie ukázať, len nevie rozprávať.. Vraví len také mama papa a podobne, ale všetko mu rozumiem. Veľmi by som ho chcela vidieť šťastného, ale žiadny výlet si nemôžme dovoliť, nakoľko toho moc potrebuje," uzatvára.

Výlet do ZOO? Ale veď to nie je žiadny problém - tieto zážitkové sny nadovšetko milujeme! A tak sme Jakubkovi zaplatili vlak a už aj cestoval do Bratislavy za svojim snom. Rovno zo stanice sme ho odviezli do ZOO, kde si pár hodín pozeral zvieratká. Povozil sa aj na poníkovi, dal si s maminkou dobrý obed, vyskúšal elektrickú motorku a trošku sa aj bál - obrovských dinosaurov!

Nečudo, tie veľké stvorenia, niektoré sa aj hýbuce a hučiace, niektoré deti doslova vyplašia. Kubkovi sa naopak, najviac páčili opice. "Rád pozerá v českej televízii program o ZOO Bojnice, kde kŕmia opice, jedna sa volá Dodo. Odvtedy na všetky opičky hovorí Dodo," smeje sa maminka. 

Inak tomu nebolo ani v ZOO Bratislava, kde bol veľký aj malý Dodo, a všetci "Dodovia" behali a skákali ostošesť. Kubko si zo ZOO odniesol krásne zážitky, spoznal mnoho zvieratiek, vyskúšal koníka i jazdu na elektrickom autíčku a domov cestoval unavený ale plno zážitkov.

Sme radi, že sme výletom za zvieratkami urobili Jakubkovi radosť a veríme, že bude na pekný výlet dlho spomínať.

Želanie splnené 13.8.2012

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);