Julinka dlho nikde nebola, vybavili sme jej wellnes

on nedeľa, 12 august 2012. Posted in Chcel(a) by som ísť

Julinka dlho nikde nebola, vybavili sme jej wellnes

Hoci je Julinka Turská zo Žiliny už 18 ročná, je stále na úrovni dvojročného dieťaťa. Nechodí, nerozpráva, je plienkovaná. Potrebuje opateru a pomoc v každej činnosti počas dňa i v noci.

Julinka má za sebou osem ťažkých operácií, väčšinou ortopedických. Posledná bola v tomto roku. "Keďže nám často omodrievala, dusila sa, museli jej voperovať do žalúdka PEG a touto hadičkou ju teraz kŕmime iba tekutou stravou z lekárne. V spojitosti s týmto máva stále veľké bolesti a pridružili sa aj kožné problémy v citlivej oblasti," hovorí maminka.

Ako dodáva, je milión vecí, ktoré by im pomohli. Všetko sú to však praktické veci, nič také, čo by ju potešilo. A tak sme s Julkinou maminkou dali hlavy dokopy a začali premýšľať nad tým, čo by Julke spravilo radosť. Ako prvý návrh padol výlet do aquaparku, keďže Julka s rodičmi už sedem rokov nebola nikde na výlete.

Tento návrh sme však museli zamietnuť, lebo Julka sa bojí väčšieho množstva ľudí pokope. A tak sme napokon pre Julku vybrali masáž spojenú s návštevou wellnes centra. Na základe doporučenia portálu Hyperzľava.sk, s ktorým spolupracujeme, sme sa obrátili na hotel Skalka neďaleko Žiliny. Opýtali sme sa ich, či by boli ochotní Julinku na nejaké procedúry prijať. Predsa len, v jej stave sa na to nechcel každý podujať.

Pani riaditeľka Duračinská však ochotne súhlasila. A tak sme Julke a jej rodičom vyplatili welnes balíček s troma vstupmi a niekoľkými masážami v krásnom hoteli Skalka. Veď aj oni si pri náročnej starostlivosti o chorú dcérku zaslúžia oddych. A veruže im to všetkým trom dobre padlo!

"Moji milí! Chceme sa vám veľmi pekne poďakovať za pobyt v relaxačnom centre SKALKA v Rajeckých Tepliciach. Vedenie nám umožnilo rozdeliť si procedúry na dva dni, čo sme radi privítali. Prvý deň sme boli s Julkou, kde absolvovala Wirpool vaňu spolu s nami a masáže. Druhý deň sme troška porelaxovali zasa my, rodičia. Ešte raz ďakujeme, pretože bez vás by sme sa sem pravdepodobne nikdy nedostali," napísala nám po návšteve wellnes maminka.

Z fotiek cítiť výbornú atmosféru a pohodu, ktorú si rodina užila. Musíme opäť skonštatovať, že tieto zážitkové sny sú najkrajšie a najviac sa zapíšu do spomienok detí. Dúfame, že ich budeme mať stále viac :-)

Želanie splnené 7.8.2012

 

}); })(jQuery);