Katka si vysnívala lístky do termálneho kúpaliska

on štvrtok, 25 jún 2015. Posted in Chcel(a) by som ísť

Katka si vysnívala lístky do termálneho kúpaliska

Katka Kvasničiaková z Brezna má veľa diagnóz, tou hlavnou je Downov syndróm. Je ťažko postihnutá, uzavretá do seba. K chôdzi už začína potrebovať invalidný vozík.

"Katka má svoj svet. Rada sa vozí v aute. Obzerá okolitý svet. Rada sedí v bazéne," prezradila nám čo - to o svojej dcérke pani Kvasničiaková.

Sen pre Katku napísala do ŽELAJ SI kamarátka Katkinej mamy, ktorá má tiež chorého synčeka a jemu sme sen splnili. "Aj Katka si to zaslúži," napísala nám.

Pôvodný sen pre Katku bol skôr prozaický: plienky, krémy na mastenie boľavého chrbátika. Keď sme však Katkinej maminke volali, že by sme jej radi splnili sen a pripravili krásny zážitok, maminka hneď vedela, čo jej srdce poteší: "Katka sa strašne rada kúpe. Ak by sme mohli párkrát ísť na kúpalisko, bola by strašne šťastná."

A tak bolo rozhodnuté. Pre Katku sme objednali niekoľko vstupov do termálneho parku Bešeňová, rovnako aj jej maminke. Toto želanie sme mohli splniť vďaka pomoci zamestnancov Meinl Café, ktorí počas Vianoc urobili zbierku na pomoc niekoľkým deťom. Veľmi im za to ďakujeme.

Lístky posielame katke  a maminke domov, a prajeme im krásne leto plné slnka, vody, kúpania a pohody!


Želanie splnené 10.6.2015

}); })(jQuery);