Mariankovi sme splnili sen o ceste do Paríža

on štvrtok, 30 október 2008. Posted in Chcel(a) by som ísť

Mariankovi sme splnili sen o ceste do Paríža

Mariánko Bajbačok (12) zo Slovenskej Kajne sa už vyše roka lieči na leukémiu. Jeho snom bolo aspoň raz v živote letieť lietadlom a vidieť na vlastné oči Paríž a Eifelovu vežu. Čo myslíte, podarilo sa nám to?!

Toto želanie by som chcela pre neho preto, že statočne bojuje so svojou chorobou a aj preto , lebo počas vianoc 2007 prežíval ťažké následky svojej choroby…A aj preto lebo ho máme všetci radi,“ napísala nám Mariánkova maminka.

Sprvoti sme si mysleli, že splniť toto želanie bude náročné. Avšak vďaka akciovým cenám leteniek stál celý výlet do Paríža možno ešte menej ako akciový televízor.

Mariánko sa rozhodol, že Paríž zvládne na otočku. Ráno tam, večer späť. V ŽELAJ SI sme mu teda rezervovali letenky na 30.10.2008 – to bol jeho veľký deň. Keďže sa odlietalo veľmi skoro ráno a prilietalo neskoro večer, zabezpečili sme mu aj let do Bratislavy a späť do Košíc, a taktiež ubytovanie v Bratislave, aby sa mohol pred náročným výletom dobre vyspať. Ubytovanie pre neho a jeho krstnú maminu, ktorá s ním cestovala, nám láskavo poskytla Elvíra Chadimová, majiteľka hotela Echo v Bratislave. Ďakujeme!

Mariánov veľký výlet sprvoti kazili problémy. V deň odletu totiž dostal odporúčanie od lekárky, aby nikam necestoval, keďže jeho krvný obraz nebol príliš dobrý. Jeho lekárka však napokon zvážila všetky pre a proti a nakoniec povedala, aby išiel.. Nabalil sa teda liekmi a spolu s krstnou mamou vyrazil.

Avšak stres! V Košiciach bola taká veľká dopravná zápcha, že takmer nestihol lietadlo. Keď vyčerpaní napokon prehovorili pracovníkov letiska, aby ich pustili do lietadla, všetko sa začalo meniť k lepšiemu. Do plnenia Mariánkovho sna sa pustil aj kapitán lietadla SKY EUROPE, ktorý kvôli nemui otočil lietadlo späť na letisko a neskôr ho zobral do pilotnej kabíny a poukazoval mu výhľad z lietadla i pilotnú kabínu. Mariánko bol nadšený.

Prílet do Bratislavy, privítanie ŽELAJ SI aj ubytovanie prebehlo bez najmenších problémov. A let do Paríža napokon tiež. „Paríž bol podľa Mariankovych slov strašne krásny, ale aj studený, ale to nevadilo, veď mal v sebe toľko energie, až bola jeho krstná mamina úplne prekvapená,“ spomína mamina. Raz darmo, keď sa plnia veľké sny, adrenalín stúpa a krásne prehrieva…

Všetko bolo pre Mariánka nové a úžasné, veď nikdy vo svojom živote nikde nebol, lebo nám to nedovoľovala naša finančná situácia a keď ochorel, už vôbec. Ja som musela nechať pracu, ani príspevok za opatrovanie mi neschválili, že vraj nám nepatrí a tak žijeme z manželovho platu… Mariánko mi povedal, že vidieť Eifelovu vežu na obrázku a v skutočnosti, to je čosi úplne iné, a odporučil by každému, kto môže ísť do Paríža, nech ide. Boli aj pri víťaznom oblúku. Zážitkov má dosť a každému rozpráva, aký krásny je pohľad na Paríž. Vďaka Vám sa tam dostal. Som rada, že ľudia ako Vy, s takým dobrým srdcom, ešte žijú a pomáhajú iným,“ uzatvára Mariánkova mamina Zlatica Babjačková.

Želanie splnené 30.10.2008

Žiaľ, Mariánko v decembri 2009 svojej chorobe napokon podľahol. Paríž však uvidel, ako si prial. Je nám však úprimne ľúto, že rakovinu poraziť nedokázal...

 

}); })(jQuery);