Martinko nevedel, čo sa bude diať: let vrtuľníkom!

on pondelok, 11 november 2013. Posted in Chcel(a) by som ísť

Martinko nevedel, čo sa bude diať: let vrtuľníkom!

S Martinkom Drobným (11) sme sa stretli v peknú slnečnú sobotu 26.10 na letisku v Piešťanoch. Martinko od malička miluje helikoptéry. Jeho najobľúbenejším televíznym seriálom je Medicopter.

Martinko má detskú mozgovú obrnu, je na vozíčku. Keď sa ale s ním zoznámite, zlá nálada okamžite zmizne. Martinko srší radosťou a optimizmom ako zdravý chlapec.

"Maťko by chcel letieť v takom vrtuľníku," napísala nám želanie jeho mama. Sen sme sa rozhodli urobiť ako prekvapenie. Najprv sme zorganizovali celú akciu na víkend Martinkových narodením. Tešili sme sa, ako to super vyšlo a aký pekný darček Maťko dostane od pána Richarda Sladkého, ktorý mu let vrtuľníkom zakúpil. Napokon sa však kvôli zlému počasiu let odložil o dva týždne. Nikto však nesmútil, lebo Martinkova mamina to pred synom zatajila.

V deň plnenia sna sme mu až po príchode na letisko prezradili, prečo sa nachádzame práve tu. Navyše sa nám ešte aj úplnou náhodou podarilo zohnať helikoptéru presne v rovnakých farbách aká je v seriáli, čo bolo úplne super!. Keď Martinko uvidel helikoptéru začal jačať a kričať.

,,To je presne taká istá helikoptéra aká je aj v Medicopter, to je úžasné, ááá," jasal od šťastia.

Prvé reakcie boli naozaj nádherné. Veľmi sa tešil. Martinka sprevádzali na letisku obaja rodičia a z celej akcie boli nadšení. Na ockovi bolo vidieť, že aj on by si s ním zalietal.

Martinko bol celú dobu odvážny a na strach ani nepomyslel. Zbožňuje kolotoče, húsenkové dráhy, letieť lietadlom. Nikto z jeho rodiny nie je taký fanatik do týchto vecí ako je on a preto ide na kolotoč len zriedka. Na pilota sme mali obrovské šťastie. Bol naozaj úžasný a dovolil Martinkovi sadnúť si na chvíľu na miesto pilota, mohol si vyskúšať páku a opýtať sa na všetko čo ho zaujímalo. Potom už len zakýval na šťastnú cestu a onedlho už boli vo vzduchu.

Po prílete na zem bolo na Martinkovi vidieť, že let helikoptérou sa mu veľmi páčil a s radosťou prehlásil ,,Bolo to ešte lepšie ako som si predstavoval.“

A jeho maminka nám napísala krásny ďakovný mail: "Chceli by sme sa celá rodina úprimne a z celého srdca poďakovať nadácii za splnenie sna pre nášho Martinka.Takisto sa chceme poďakovať aj pánovi Sladkému, ktorý tento sen finančne podporil."

Ako dodáva, nielen pre Martinka, ale aj pre nich to bol obrovský zážitok, ktorý v nich zanechal krásne a nezabudnuteľné zážitky. "Až s odstupom času si uvedomujeme, že bez vašej pomoci by sme nikdy nedokázali Martinkovi jeho dlhoročný sen splniť. Neskutočne si to vážime a ceníme a patrí vám aj sponzorovi obrovské ďakujeme. Vďaka vám aj detičky s ťažkým osudom môžu prežiť najkrajšie chvíle svojho života, na ktoré budú s radosťou spomínať po celý život.


Prajeme vám všetko dobré a hlavne veľa splnených želaní pre detičky do budúcna a ich šťastné a rozžiarené tváričky."

Nás v Želaj si Martinko svojimi pozitívnymi reakciami a šťastnými očkami potešil a tým aj motivoval v našej práci ešte viac... Ten pocit naozaj stojí zato :-)

Želanie splnené 19.10.2013

}); })(jQuery);