Nikolka sa vďaka ŽELAJ SI jašila v aquparku

on utorok, 25 august 2009. Posted in Chcel(a) by som ísť

Nikolka sa vďaka ŽELAJ SI jašila v aquparku

Nikolka Ševčíková zo Štefanova má 13 rokov, kvôli svojim ochoreniam však pôsobí na sedem rokov. Má cukrovku, epilepsiu, a aj ľahšie mentálne postihnutie. Jej snom bolo ísť na nejaký výlet, na ktorý dlho nezabudne. A tak sme jej jeden taký zorganizovali!

Keďže Nikolkina rodina nemá auto (to posledné im nabúrali), veľmi často sa mimo svojej dediny nedostanú. Nezvyšujú na to peniaze, a taktiež dopraviť sa s dvoma deťmi, z toho jedným postihnutým niekam autobusom nie je veľká zábava. Nikolka preto snívala o nejakom dobrodružnom výlete, kde sa bude môcť celý deň zabávať so svojou mladšou sestričkou a maminou.

Keďže práve panovali letné horúčavy, voľba padla na aqupark v Senci. Nikolke, jej sestre a maminke sme zakúpili lístky na celý deň a zariadili sme im aj dopravu, pretože autobusmi by do Senca cestovali možno aj tri-štyri hodiny aj s prestupovaním. Už o deviatej ráno na nich čakalo pred domom auto a už o desiatej, hneď ako otvorili, vchádzali do Aquaparku.

"Deti takmer celú noc nespali, ako sa tešili na výlet. Mladšia zaspala až o druhej ráno," prezradila nám maminka Zuzana Ševčíková. Báli sme sa preto, že budú unavené a nebudú vládať celý deň lietať po šmykľavkách. Ale to vôbec nehrozilo! Deti boli po celý deň vo výbornej nálade a lietali od jedného bazéna ku druhému.

"Teta, poď sa šmýkať so mnou," zavelila Nikolka a musela som povinne odšmýkať všetky tobogány.

Večer o šiestej už bola veľmi unavená, ale vytrvalo behala hore po schodoch na tobogán, aby sa vzápätí za veľkého jasotu šmykla zase dole. A opäť hore..."Teta, ja by som sa ešte chcela šmýkať.. Ale keď ja už nevládzem ísť hore po schodoch," posťažovala sa mi Nikolka so smútkom v hlase. Jej rozžiarené oči však hovorili: nevadí, ja to ešte zvládnem! A tak aj bolo. Nikolka sa neúnavne šmýkala až do času odchodu o siedmej večer. Celých desať hodín vkuse, len s malými prestávkami!

To už veru stálo za to. "Ďakujem vám, že ste Nikolke umožnili tento výlet. Bol to pre ňu nezabudnuteľný zážitok," poďakovala nám v jej mene maminka Zuzana Ševčíková. Zároveň si však na seba "uplietla bič". Keďže deti vyhlásili, že sem chcú prísť ešte raz, neostane jej nič iné, len tie peniažky na auto napokon zohnať. "Lebo teraz, keď už vedia, aká je v aquaparku zábava, budú sem chcieť chodiť stále!" vzdychla si, avšak šťastná, že deti sa tak dokonale vybláznili. No veď si pozrite fotografie, hovoria za všetko...

Želanie splnené 25.8. 2009

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);