Patrikov sen o lete helikoptérou sa splnil!

on piatok, 01 november 2013. Posted in Chcel(a) by som ísť

Patrikov sen o lete helikoptérou sa splnil!

Väčšinou chlapci milujú lietadlá a helikoptéry. Tak to bolo aj u Patrika Pjenteka (15), ktorý za svojim snom pricestoval do Piešťan až z Námestova. Jeho veľkým snom bolo zalietať si vo vojenskej helikoptére.

Po nedávnom úmrtí vojaka na cvičisku sa však tento sen nezdal reálnym vybaviť. Patrik však na splnenie sna čakal už niekoľko mesiacov, a tak sme mu nakoniec ponúkli možnosť vyskúšať len v "obyčajnej" helikoptére, ktorý mu vybavil skvelý pán Richard Sladký.

A tak sme sa 26.10.2013 počas babieho leta v sobotné doobedie spoločne aj s Paťkovou maminou stretli na letisku v Piešťanoch. Prialo nám krásne slnečné počasie s výhľadom, na ktorý Patrik určite tak skoro nezabudne. Keď Paťko zbadal všetky tie stroje na letisku, celý žiaril a nevedel sa dočkať. Na začiatku bol trošku hanblivý, ale keď mu pilot vysvetľoval všetky podrobnosti ohľadom helikoptéry v tichosti načúval a kládol otázku za otázkou. Bolo vidieť veľké nadšenie a radosť. 

Patrik, aj keď je na vozíčku a má detskú mozgovú obrnu, je po rozumovej stránke úplne v poriadku. Je živý, vysmiaty a plný optimizmu ako sa na jeho vek patrí. O lietaní a o helikoptérach vie toho viac ako hocikto iný. Ďaleká cestu až z Námestova mu nerobila žiaden problém. Každý rok spoločne s mamou chodia na týždňové rehabilitácie do Dunajskej Lužnej, tak Piešťany nakoniec neboli až tak ďaleko.

Pilot prenechal na chvíľu svoje pilotské sedenie Patrikovi a tak si aj Paťo mohol na vlastnej koži vyskúšať aké to je sedieť v takom malom priestore. ,,Nemyslel som si, že tá helikoptéra je až taká malá, ale zato je presne taká ako z filmu,“ hovoril s nadšením.

Patrik si užil 30 minútový let helikoptérou a my sme na neho zdola mávali. Po lete sme mali ešte možnosť vidieť a odfotiť sa zo stíhačkou, ktorú sme dokonca videli aj pristávať. Bonus so stíhačkou Patrik nečakal a nakoniec víťazne od radosti zajasal a prehlásil : ,,Už teraz viem čo si budem  na budúce želať“.

A mamina už dopredu vedela, že o zábavu v aute má postarané. 

Splnené 26.10.2013

}); })(jQuery);