Samko si prial vstupenky na virtuálnu realitu

on nedeľa, 29 august 2021. Posted in Chcel(a) by som ísť

Samko si prial vstupenky na virtuálnu realitu

Samko z Námestova je 8 ročný chlapček, ktorému bola diagnostikovaná leukémia. Momentálne je po transplantácií kostnej drene a v nemocnici strávil viac ako polroka.

Tieto chvíle boli pre neho veľmi náročné, pretože bol v sterilnom boxe, kde sa nemohol s nikým stretávať. Veľmi chýbal jeho mamine aj bratovi Rasťovi.

Opýtali sme sa Samkovej mamy, ako sa teraz jej synček má: "Samko už dva roky nechodí do školy, má individuálne štúdium doma. Učím sa sním ja. Žiaľ školu nemohol navštevovať, pretože mal veľmi oslabenú imunitu. V poslednej dobe sa mu výsledky stále zlepšujú z čoho sa veľmi tešíme. Na kontroly chodievame pravidelne do nemocnice na detskú onkológiu do Bratislavy, kde mu z kostnej drene v celkovej anamnéze zisťujú, či sa stav zlepšuje, alebo nie. Minulý rok mi zomrel manžel, obidvaja chlapci sú veľmi statoční a sú pre mňa všetkým."

Chlapček sa teší, pretože od septembra by mohol konečne nastúpiť do školy, kde sa stretne so svojimi kamarátmi. Všetko záleží od toho, ako sa bude jeho stav zlepšovať a či jeho telo príjme všetky očkovania, ktoré má podstúpiť. Samko sa totiž musí na novo zaočkovať na všetky choroby, na ktoré sa očkoval už ako dieťa. Kvôli silnej chemoterapií je totiž jeho telo veľmi oslabené.

"Chemoterapiu, ktorú mal synček nastavenú mu síce pomohla, ale skoro tri mesiace nemohol nič jesť, mal napojený vývod do srdca, cez ktorý dostával všetky potrebné živiny," prezradila nám mamina.

Samko si vysníval zahranie si virtuálnej reality. Tento sníček sme mu vďaka ochote milého darcu pána Petra z Bratislavy splnili. Pán Peter je majiteľ virtuálnej reality v Bratislave, ktorý sa nám ihneď ako videl želanie Samka ozval so slovami, že sníček rád splní. Poslal Samkovej mamine darčekový poukaz pre celú rodinku.

"Samko bol nemierne rád, tešil sa, že si mohol splniť ďalší sen a s bratom si navzájom ukazovali hry v realite. Niektoré sa Samko bál hrať, ale keď mu jeho starší brat ukázal, že sa nemá čoho báť, smelo sa do toho pustil. Najviac Samka bavila hra Spiderman a strieľanie z luku.“ Mamina sa tešila, že si jej synček mohol splniť sen.

Zaslala nám aj fotografie, na ktorých synček hrá a teší sa, ako mu to ide :-)

Želanie splnené 15.8.2021

}); })(jQuery);