Samkov životný sen: Jazda v Bugatti Veyron

on štvrtok, 15 august 2013. Posted in Chcel(a) by som ísť

Samkov životný sen: Jazda v Bugatti Veyron

Keď ku nám prišlo Samkove želanie, pýtali sme sa ako kedysi jeho maminka: čo to len je, Bugatti Veyron? Znalci áut iste tušia, my sme si museli vygoogliť. Bugatti Veyron je luxusné športové auto. 

Skoro nám zabehlo, keď sme zistili, že stojí vyše milión eur (podľa výbavy aj do troch). Toto želanie splniť na Slovensku? V prvom momente sa nám to zdalo nemožné. Potom sa nám ale podarilo zistiť, že na Slovensku prekvapivo takéto autá sú, a to približne tri. Nuž sa začalo hľadanie ochotného vlastníka, ktorý by previezol onkologicky chorého Samka.

Samko Orbis je z Nových Zámkov a nedávno dovŕšil sedem rokov. 17. Januára 2012 mu diagnostikovali zákernú leukémiu. “Pri takmer ročnej liečbe strávenej v nemocni, mu pomáhali prekonať dlhú chvíľu aj počítačové hry,” hovorí Samkova maminka pani Orbisová. “Jeho najobľúbenejšou hrou  je Asphalt Injektion, v ktorej súťažia závodné autá. Za víťazstvá Samko dostával body a za ne si mohol vybrať lepšie auto. Najlepšie auto, ktoré je v hre, a ktoré dodnes nezískal, je Buggati Veyron.”

Keď sa Samka opýtate, po čom najviac túži, jednoznačne odpovie: po bugatti. A tak ockovi napadlo napísať sníček do ŽELAJ SI a pokúsiť sa Samkov sen splniť. Nie síce priamo kúpou auta, ale aspoň povozením sa na ňom.  

Najprv sme skúšali šťastie v Košiciach, kde takéto auto je a majiteľ najprv súhlasil, že by Samka na ňom previezol, ale musel by prísť za ním do Košíc. Samko však v tom čase nemohol, pretože jeho stav sa zhoršil. Neskôr nám už majiteľ auta na maily ani esemesky neodpisoval, a tak táto možnosť padla.

Napokon sa nám podarilo zistiť, že Bugatti Veyron je aj v Bratislave, jeho majiteľom je známy právnik Zoroslav Kollár. Keď sa nám podarilo k nemu dostať a so žiadosťou ho osloviť, neváhal ani chvíľku. 

Samkov šťastný deň padol na 13. augusta, kedy bol v Bratislave na liečbe a kontrole. Po nej mu tatinko sľúbil, že bude prekvapenie, ale nepovedal, aké. Keď zobral Samka do centra mesta a ten uvidel z garáže vychádzať svoje vysnívané Bugatti Veyron, zabudol zavrieť ústa..

Keďže auto je športové, jeho kufor  je síce veľký akurát tak pre kabelku, ale zvuk malo nádherný, to sme počuli aj my, ženy. Dovnútra sa zmestia len dvaja ľudia, ale Samko bol maličký, aby niečo videl. A dávať sedačku do Bugatti Veyron, kto to kedy videl?! Nuž, teraz milí policajti 

nečítajte, ale Samko si napokon sadol ockovi na kolená a vpredu sedeli na sedadle dvaja. Ochotný šofér Samka vozil po meste i diaľnici vyše polhodiny - a teraz policajti, opäť nečítajte! - na diaľnici si vyskúšali, aké je to ísť dvesto. Samozrejme, na prázdnej a s bezpečným prehľadom!

Samko bol autom očarený. „Dnu to bolo ako v lietadle!“ chválil si aj ocino. Všetko mužské osadenstvo sa zhŕklo okolo auta a obdivovalo. A keď vedľa zbadali zaparkované Lamborghini, oslnivo červené Ferarri či nádherné Mercedesy, ani nechceli odísť. Proste splnený chlapský sen!

Ale Samko vyhlásil: „Najkrajšie je aj tak Bugatti Veyron!“  A myslíme, že mal úplnu pravdu. 

Samka zážitok tak zmohol, že cestou domov v aute okamžite zaspal, ale doma celý večer i nasledujúci deň ockovi rozprával, ako už konečne sedel vo vysnenom aute a ako raz ho získa aj na tom playstation. „A potom, keď to auto získam, potom už konečne vyzdraviem!“ povedal.

Pevne veríme, že sa to stane, ba čo, dúfame, že Samko vyzdravie aj skôr, ako v počítačovej hre Bugatti Veyron získa! My sme mu len vďaka Zoroslavovi Kollárovi mohli urobiť radosť za to, že statočne bojuje s chorobou a nevzdáva sa. Samko, bojuj!

Želanie splnené 12.8.2013


}); })(jQuery);