Splneno-nesplnený sen o ceste do Londýna

on streda, 07 október 2015. Posted in Chcel(a) by som ísť

Splneno-nesplnený sen o ceste do Londýna

Tento sníček ku nám dorazil už dávnejšie, asi pred rokom. Mikuláš Ivan (15) z Michaloviec veľmi túžil vidieť Londýn.

Hoci Mikuláš trpí autizmom, miluje Londýn a neustále o tomto meste hovorí. Má naštudované všetky pamiatky, a nechce nič iné ako toto úžasné mesto vidieť. 

Keďže v zime sme ho do Londýna nechceli posielať, rozhodli sme sa mu splniť sen v letnom období. Prvý termín bol už dohodnutý, keď ho maminka zrušila z rodinných aj finančných dôvodov.

Opýtali sme sa preto, či Miki nechce po inom sníčku, ktorý by bolo menej komplikované splniť. "Nie, on jediné, čo naozaj chce, je vidieť Londýn," trvala na svojom maminka.

Napokon nám prisľúbila, že v septembri určite pôjdu. Termín sme dohodli tak, aby všetko sedelo a napokon sme letenky vyplatili. Ešte sme však niekoľkokrát volali pani Ivanovej, či naozaj pôjdu, pretože poplatok za nízkonákladové letenky je nevratný.

"Určite áno," znela odpoveď.

Napokon však dva týždne pred odletom volala, že si to rozmysleli a na výlet nepôjdu. Miki je údajne smutný za strýkom, ktorý mu nečakane zomrel, a nemá chuť na žiadny výlet. Na našu otázku, či tam nepríde na iné myšlienky, odpovedala, že nie, pretože jednoducho ísť nechce.

Letenky teda boli kúpené, všetko vybavené... ale sen sa napokon nekonal. Peniaze za letenky pre Mikiho a jeho mamu prepadli a Miki do Londýna nešiel. 

Nie je na nás posúdiť, či išlo o dôvody objektívne, alebo vymyslené. Je nám len ľúto, že napriek niekoľko mesačnej snahe vyšiel tento sníček nazmar.

Dúfame, že sa Mikimu raz jeho sen splní. A že takýchto splneno - nesplnených želaní bude čo najmenej.

Želanie (ne)splnené 4.10. 2015

 

}); })(jQuery);