V Disneylande boli aj Tadeáško a Jarko

on sobota, 21 apríl 2012. Posted in Chcel(a) by som ísť

V Disneylande boli aj Tadeáško a Jarko

Rodina Sarikovcov zo Sedlísk má tri deti: zdravú dcérku a dvoch chlapcov, ktorí sa žiaľ, narodili s detskou mozgovou obrnou. Po telesnej stránke sú na tom ešte našťastie vcelku dobre, horšie je to však po mentálnej stránke a s rozprávaním.

Mladší Tadeáško má 14 rokov a je troska živší ako jeho starší braček Jarko - ale nerozpráva, aj ťažšie chodí. Narodil sa nielen s DMO, ale aj rázštepom podnebia. Tadeáško nosí plienky, lebo sa nevie pýtať na WC. Rád chodí na prechádzky, lebo Vojtová metóda, ktorú s ním rodičia v detstve precvičovali mu pomohla, aby mohol chodiť.

Jarko je od neho o rok staršía je na tom o niečo lepšie: je pokojnejší, dokáže aj trochu rozprávať. Obaja chlapci však pri všetkých každodenných úkonoch potrebujú plnú asistenciu.

Jarko i Tadeáško majú radi vodu, kolotoče a zvieratká. Aj preto Jarko občas spomínal, že by chcel ísť do Disneylandu. A Tadeáško súhlasne pritakával. "Náš Tadeáško má rád rozprávky Walta Disneyho, aj napriek svojej hyperaktivite dokáže presedieť aj hodiny pri jeho rozprávkach. Aj napriek tomu, že nerozpráva, viem, že by sa mu veľmi páčilo v Disneylande. Preto by som rada za neho vyslovila túto túžbu. Ešte tam nikdy nebol, preto by sa mu tento výlet veľmi páčil. Bol by ako v raji medzi rozprávkovými postavičkami, na ktoré sa rád pozerá. Obaja chlapci sa tiež radi vozia na kolotočoch, na poníkoch a na autíčkach," hovorí pani Sariková.

Dodáva, že "pri ich mentálnom postihnutí je málo vecí, ktoré ich zaujmú a keď o niečo prejavia záujem, je to pre nich veľmi dobré, lebo sa pritom rozvíja ich mozgová činnosť, zmysly a city. Preto by bol výlet pre nich veľmi prospešný."

Vďaka podpore firmy Siemens sme mohli zrealizovať výlet do Disneylandu pre oboch chlapcov, čomu sme veľmi radi! Dokonca s nimi išli aj rodičia a staršia sestra - všetci si výlet veľmi užili. Tadeáško aj Jarko mali v sebe veľa odvahy, že zvládli takýto náročný výlet do zahraničia, ale oplatilo sa - ostanú im nezabudnuteľné zážitky.

Tadeáškovi aj Jarkovi škovi sa výlet v Disneylande vo Francúzsku veľmi páčil. Spolu so svojou sestrou a rodičmi vyskúšali množstvo zábavných atrakcií, kolotočov,  na kolotočoch, na poníkoch a na autíčkach. Hoci žiaľ, nevedia veľmi dať najavo emócie, najmä úsmev, ako nám potvrdila mamina, zážitok to pre nich bol veľký.

"Sme Vám nesmierne vďační, milé Želaj si, že sme mohli navštíviť Disneyland v Paríži. Máme krásne zážitky a milé spomienky na ten nádherný detský raj."

Tak to sme radi! Hlavne, že chlapci mali radosť a sú bohatší o nové zážitky. Sme radi, že sme im tento výlet mohli sprostredkovať.

Želanie splnené 9.4.2012 vďaka podpore spoločnosti Siemens  s.r.o.

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);