Veronika chcela ísť nakupovať

on sobota, 17 august 2013. Posted in Chcel(a) by som ísť

Veronika chcela ísť nakupovať

V OC v Košiciach netrpezlivo čakali na "nákupnú horúčku" tri vysmiate "baby" - Veronika, jej mamina a mladšia sestra Katka. Po 2 hodinách "túlania sa" po obchodoch konštatujeme, že všetky tri sú úžasné.

ŽELAJ SI plnilo sen 16-ročnej Veronike Mikiarovej z Rokytova pri Humennom. Dá sa povedať, že bol to zároveň aj darček k jej 17-tim narodeninám, ktoré oslávi v sobotu 17.augusta.

Veronika si vysnívala sen - "nákupy oblečenia a topánok". "Tento sen som si napísala sama, keďže som už dosť veľká," hovorí. "Mojim želaním by boli nákupy oblečenia a topánok keďže sa veľmi rada pekne obliekam."

Chcieť sa páčiť je asi pre každú tínedžerku typické. Veronika je študentkou Súkromnej pedagogickej akadémie, odbor vychovávateľstvo. Keďže nečakane ochorela,  II. polrok školského roka do školy chodiť nemohla.

V novembri 2012 sa začala sťažovať na bolesti v hrudníku, vyšetreniami bola stanovená diagnóza: zhubný nádor.

Okamžite začala liečbu, nastúpila chemoterapiu, v máji ukončila rádioterapiu. Najviac jej bolo ľúto za dlhými vlasmi (ale v krátkom strihu vyzerá dokonale, proste "šmrncovo").

Momentálne ju čakajú ešte kontrolné vyšetrenia. Podľa posledných výsledkov, zdá sa, že liečba zabrala. Obdobie liečby nebolo jednoduché pre celú rodinu.

Mamina pracuje v zahraničí, takže bolo  náročné aj  pre Veroniku, ktorá bola sama v nemocnici, aj pre maminu, ktorá na diaľku s ňou bola stále v kontakte. Zlá správa prišla v čase, keď jej najmladší braček mal oslavovať 10.rokov a keď sa všetci v okolí  tešili  na Vianoce. Vďaka vzájomnej podpore rodiny majú najhoršie obdobie za sebou.   

A ako dopadlo nakupovanie? 

Veronika si doplnila šatník nohavicami, sukňou, tričkami, mikinou, náušnicami a kabelou do školy. Zo stretnutia sme odchádzali vysmiate, ale aj unavené, veď "turistika" poobchodoch vyčerpá aj športovca s kondíciou.

Veronika, k tým krásnym 17-tinám  "srdečne blahoželáme, prajeme neskutočne veľa zdravia, síl v ďalšom živote a úspešný štart do nového školského roka". 

"Naučme sa hľadať krásu v každom jednom dni, či už je slnečný alebo upršaný....každý prináša so sebou niečo nové a nepoznané, a budeme mať život krajší."

Želanie splnené 16.8.2013

}); })(jQuery);