Veronika túžila celý deň nakupovať

on sobota, 27 máj 2006. Posted in Chcel(a) by som ísť

Veronika túžila celý deň nakupovať

Veronika Ondrušková (17) z Paty, ktorá od novembra 2006 ležala dlhé mesiace na bratislavskej onkológii, snívala o dni, keď raz vyjde z nemocnice a celý ho strávi nakupovaním skvelého oblečenia a topánok. Želaj si sa podarilo jej sen splniť!

Nakupovací deň sme pre Veroniku zorganizovali v sobotu 27. mája. Veronika si začala vyberať oblečenie o desiatej ráno v predajni New Yorker, ktorá jej venovala možnosť nakúpiť si do 7000 korunového limitu.

Domov si odtiaľ odniesla tri bundy, dvojo nohavíc a päť tričiek. O dvanástej sme zavítali do Bennetonu v Auparku, kde si Veronika vybrala pulóvrik a košeľu v hodnote 3000 korún. Keďže v obchode vedeli, že prídeme, darovali Veronike dokonca i darček - ružovú taštičku s drobnosťami, ktoré potešia každé dievča.

O pol druhej sme sa ešte zastavili v predajni obuvi Reno, kde si Veronika vybrala dva páry športových topánok, ladiacich k oblečeniu a jedny šľapky rovno pre prichádzajúce leto. "Dúfame, že jej nakupovanie pomohlo zabudnúť na chorobu a veríme, že sa jej v našich topánkach bude dlho pohodlne chodiť," hovorí Mária Tóhová z Reno. "Povzbudiť Veroniku v jej chorobe a potešiť ju, to sa nedalo odmietnuť," tvrdili zase v Benettone a NewYorker. "Mám rada oblečenie, rada nakupujem," hovorí Veronika, ktorá študuje za kaderníčku. Nakupovací deň bol prvým dňom, ktorý strávila dlhšie vonku mimo detskej onkológie. A hoci sa jej mama bála, že sa skúšaním šiat unaví, Veroniku to naopak naplnilo energiou.

Ešte večer, keď sa vrátili domov skúšala, podľa slov mamy, s nadšením skúšala nové oblečenie. Hoci Veronika počas choroby schudla neuveriteľných 19 kíl, dnes už, zdá sa, nad chorobu takmer zvíťazila. "Verím, že nad touto chorobu zvíťazím, ako ostatné deti, nemám z nej nočné mory," hovorí odhodlane Veronika. "Nikdy som ani len neuvažovala o tom, že by som mohla takúto chorobu dostať, ani mi to nenapadlo." Nás teší nás, že sme mohli Veronike urobili radosť a veríme, že sa jej podarí definitívne aj ťažký boj nad zákernou chorobou.

Ďakujeme predajniam New Yorker, Benetton a Reno, za ich ochotu venovať Veronike možnosť nákupu do určitého finančného limitu. Zároveň aj televízii Markíza, ktorá o Veronikinom splnenom sne odvysielala reportáž v relácii Reflex dňa 29. 5. 2006.

Želanie splnené 27.5.2010

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);