Viktor bol na zápase Manchester United!

on štvrtok, 03 október 2013. Posted in Chcel(a) by som ísť

Viktor bol na zápase Manchester United!

Viktorkovi Pamulovi sme v ŽELAJ SI jeden sen splnili. Preto sa jeho druhý sníček napokon rozhodla splniť mamka. Napokon sa ukázalo, že budeme musieť pomôcť aj my...

Vitkor veľmi túžil ísť na zápas Manchester United vo Veľkej Británii. Jeho maminka sa rozhodla mu tento sníček splniť a chcela mu lístky darovať na jeho narodeniny.

Ukázalo sa však, že to nebude také jednoduché. Všetky lístky boli beznádejne vypredané. A bol tu ďalší problém - keďže Viktor je vozíčkar, na zápas mohol ísť len na špeciálne miesta pre hendikepovaných. Tých však je len pár kusov na celý zápas... A lístky sa navyše nedali kúpiť - bolo možné sa len na zápas zaregistrovať a čakať na to, kedy a na ktorý zápas vás vylosujú.

Tieto podmienky sú podľa nás trochu diskriminačné, lebo vozíčkar tak nemá šancu sa dostať na zápas, aký chce - môže len čakať, kedy ho vylosujú a dúfať, že to bude na zápas, aký chcel.. V ŽELAJ SI sme sa teda rozhodli pomôcť a oslovili sme pána Mareka zo stránky Devilpage, ktorý už pár chorým deťom pomohol sa na zápas dostať.

Ten nám všetky tieto podmienky vysvetlil a poslal nám link, kde sa Viktor môže zaregistrovať. Ten sme mu preposlali a po úspešnej registrácii ostalo len čakať.

Skontaktovali sme rodinu Pamulovcov a pána Mareka, a už len čakali, kedy bude Viktor vylosovaný. Napokon sa to stalo až o neuveriteľný rok a pol! Ale podarilo sa! Viktor bol vylosovaný na zápas Manchester United a Bayer Leverkusen. 

Informácia o možnosti ísť na zápas však prišla v čase, kedy rodina nemala financie na cestu. Hrozilo, že sa Viktor na zápas nedostane a bude musieť čakať ďalší rok a pol, prípadne aj viac! A tak sme sa teda rozhodli mu pomôcť s preplatením letenky.

Všetko napokon vyšlo, ako malo a Viktor sa strašne tešil: "Keď som poprvýkrát uvidel Old Trafford, mal som zimomriavky a bol som hrdý, že fandím Manchestru United. Marek mi na pár minút vybavil vstup do Bishop Blaze, kde som si mohol zaspievať a cítil som sa ako pravý člen Red Army."

Pred zápasom sa prešli okolo štadiónu a pri tribúne West Stand sa stali svedkami príchodu hráčov na zápas a nakoniec aj Fergieho. Pomaly sa blížil čas výkopu. "Kedže som si chcel všetko vychutnať, tak som bol vo vnútri už hodinu pred výkopom. Sedeli sme pri rohovej zástavke na tribúne East Stand. Čas sa krátil a ja som sa už nevedel dočkať zápasu. Postupne sa štadión zaplnil a zápas sa začal.  Už od prvých minút sme prebrali iniciatívu a od 22 min sme viedli zásluhou Rooneyho..."

"Zápas prebehol podľa mojich predstáv s výsledkom 4:2 . Po ňom som sa snažil získať podpis hráčov a po dlhom čakaní sa mi podaliro získať podpis Antonia Valenciu, ktorý si veľmi cením. Na druhý deň sa konala prehliadka štadióna a múzea."

Potom nasledoval obed v Red Café, ktorý bol veľmi chutný. V deň odletu sme sa zastavili na Anfield Road, aby sa aj Viktorovmu bratovi splnil sen. Absolvovali aj prehliadku štadióna. Viktor v drese a bunde Manchestru United. Na letisko ich doviezol aj odviezol Marek, ktorý bol veľmi ochotný, všade ich povodil a Viktorovi tak pomohol splniť celoživotný sen.

V prípade, ak by ste sa aj vy chceli dostať na zápas Manchestru, určite kontaktuje pána Mareka, ktorý vám pomôže, bez ohľadu na to, či ste zdravotne hendikepovaný alebo nie. Mail na neho je: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Želanie splnené 17.9.2013

}); })(jQuery);