Adamkov sen je chodiť: kúpili sme mu klokanka

on pondelok, 25 apríl 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Adamkov sen je chodiť: kúpili sme mu klokanka

Adamko Budzeľ z Oravského Veselého sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal deväť mesiacov, vážne ochorel - dostal vysoké teploty a lekári v Martine zistili, že má zápal mozgových blán.

Dnes má tri rôčky, ale choroba natrvalo poznamenala jeho zdravotný stav. "Zápal mu poškodil spánkový lalok, Adamko nefixuje zrakom a nereaguje na zvuky," hovorí ocko, Ján Budzeľ. "Od toho času chodíme stále po nemocniciach a po rehabilitačných pobytoch."

Adamkov stav sa zlepšuje, ale veľmi pomaly. Lekári jeho stav uzavreli kvadruparetický hypotonický syndróm (postihnutie všetkých štyroch končatín) s ťažkou PMR, a na lieky nereagujúcou epilepsiou.

Jeho rodičia túžia po tom, aby sa Adamkov stav zlepšil a raz sa postavil na vlastné nohy, urobil prvé krôčky. A týmto smerom napísali aj želanie pre svojho synčeka. "Túžime po tom, aby urobil prvé krôčky a preto si želáme Klokanka z Českej republiky. Je to pomôcka na chodenie, ktorá by jemu aj nám urobila veľkú radosť."

Želanie sme Adamkovi schválili, pretože hoci sčasti ide o pomôcku, je to zároveň spôsob, ako umožniť Adamkovi chodiť a splniť mu tak veľký sen. Objednali sme pre neho Klokanka ešte pred Vianocami. Keď však prišiel, rodičia zistili, že veľkosti, ktorú mu objednali, je pre neho malá. Klokanko sa teda musel vrátiť do Čiech a vymenili ho za väčší.

V polke februára už mal Adamko klokanka doma. Robí prvé nesmelé krôčky za pomoci rodičov, a veľmi dúfame, že raz urobí aj svoj prvý samostatný krok.

"Klokanko sa nám osvedčil, Adamko sa vždy teší, keď sa pomocou neho môže pohybovať po byte," usmieva sa ocko. 

Veríme, že bude prinášať nielen radosť, ale aj reálne pomôže tomu, aby sa Adamko raz postavil na vlastné nôžky. Veľmi mu to prajeme.

Želanie splnené 1.2.2016

}); })(jQuery);