Adelka je plačlivá, pomáha jej hojdanie

on pondelok, 31 júl 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Adelka je plačlivá, pomáha jej hojdanie

Adelka Nováková zo Šenkvíc bude mať štyri rôčky. Od narodenia trpí epilepsiou. Denno denne bojuje so záchvatmi. Má navyše ťažkú poruchu sluchu, takže nepočuje ani rodičov.  

"S očkami je to tiež bieda veliká. Adelka nekomunikuje, nechodí, 

nesedí, nepretáča sa. Je často plačlivá a zaberá na ňu len hojdanie," hovorí jej maminka Lenka Nováková. 

Adelka si už v organizácii ŽELAJ SI vysnívala hojdacie kresielko, želanie za ňu napísali jej kamaráti z neurológie na Kramároch.

"Ale naša Adelka už z neho vyrástla. Veľmi nám poslúžilo, bolo super. Preto sa obraciam teraz na vás ja, maminka Adelky, o väčšiu hojdačku, ktorá by nám poslúžila zase niekoľko rokov."

Rodina totiž s Adelkou často navštevuje všetky možné ordinácie aj rehabilitačné zariadenia, čo ich stojí nemalé peniaze.

"Preto budeme veľmi šťastní, ak sa rozhodnete znovu pomôcť našej Adelke," vraví maminka. 

Jej dcérka ani nemusela dlho čakať: do našej organizácie sa ozval darca, ktorému Adelkin osud nebol ľahostajný, a hojdačku je zakúpil. Dnes už v nej spokojne leží doma na záhrade a užíva si teplé letné lúče.

"Adeločka už hojdačku skúša a veľmi sa jej páči. Zo srdca ďakujeme! Ani sme nedúfali, že sa jej sen splní tak skoro," hovorí pani Nováková.

Sme radi, že dobrí ľudia na Slovensku nevymreli a naozaj sa o tom denno denne presviedčame. Ďakujeme, že vám nie sú ľahostajné osudy druhých.

Želanie splnené 28.7.2017

}); })(jQuery);