Adélka sa dočkala mobilu, venoval jej ho darca

on štvrtok, 01 október 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Adélka sa dočkala mobilu, venoval jej ho darca

Svoj sen do ŽELAJ SI napísala Adelka sama: "Na začiatku apríla 2020 mi bola po 6-hodinovom krvácaní z nosa zistená akutná lymfoblastová leukémia. Začala som sa liečiť na onkologickom oddelení v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave."

Keď sa dozvedela o neziskovej organizácii ŽELAJ SI, hneď napísala, po čom jej srdiečko piští: veľmi túžila mať nový mobilný telefón Huawei. Na jej sen veľmi rýchlo zareagovala rodinka Galiková z Trenčína, ktorá na našej stránke videli Adelku a jej túžbu mať nový telefón, a rozhodli sa jej pomôcť v neľahkých chvíľach v nemocnici splnením sna a mobil jej zakúpili.

Adelka je 15 ročná mladá slečna, ktorá sa lieči na akútnu lymfoblastovú  leukémiu v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Predtým ako ochorela sa venovala rôznym veciam. Medzi jej obľúbené koníčky patrila jazda na koňoch. Adelka ma tiež veľmi rada deti.

Keď bola ešte zdravé dievča brigádne pracovala ako animátorka na detských táborov. Žiaľ, jej choroba ju momentálne úplne odtrhla od bežného života a všetok svoj čas trávi v nemocnici. Nový dotykový telefón jej aspoň trošku spríjemní chvíle v nemocnici a Adelka si tak môže čítať rôzne články, alebo si písať so svojimi kamarátmi aspoň na sociálnych sieťach.

Budeme držať palce, aby sa čím skôr dostala z nemocnice, a mohla sa aspoň troška priblížiť životu 15 ročného dievčaťa. Touto cestou by sme veľmi radi poďakovali rodine Galikových za podarovanie úplne nového telefónu aj za skvelú komunikáciu pri celkovom vybavení tohto sníka. Adelka sa tiež pridáva a veľmi pekne ďakuje.

Vidíme že dobrí ľudia, ktorí dokážu nezištne pomôcť sú medzi nami stále a dúfame že vás bude stále viacej, aby sme mohli splniť všetky detské sníčky.

Želanie splnené 25.9.2020

}); })(jQuery);