Adelku sme potešili záhradným domčekom

on pondelok, 07 september 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Adelku sme potešili záhradným domčekom

Adelka (3) z Podolínca sa narodila ako druhá v poradí. Má staršieho desaťročného brata Mateja. Adelka sa narodila s Downovým syndróm

"Je to naša hviezdička, ktorá pomaly napreduje a robí nám každý deň radosť všetkým, čo sa jej podarí. Pravidelne cvičíme, pláveme, chodíme na hypoterapiu, len aby bola na tom čo najlepšie," hovorí jej maminka pani Lenka.

Keď na jar  2020 konečne trošku koronavírus ustúpil, mohli opäť ísť na ďalší rehabilitačný pobyt do Dunajskej Lužnej (jún 2020). "Stále čakáme, kedy sa na jednej strane odváži pustíť chodiť, a na druhej strane-musí byť aj dostatočne silná, aby to aj zvládla, keďže tieto detičky sú hypotonické," vysvetľuje maminka.

Podľa nej ju na pobyte veľmi silno motivoval na postavenie a chodenie s oporou plastový záhradný domček. "Bola v ňom asi stále, keď necvičila. Takže by ju takýto domček určite veľmi potešil, a aj "nútil" používať nohy. V mene Adelky veľmi pekne ďakujeme," napísala nám pani Lenka jej želanie.

A keďže nebolo náročné, mohli sme ho celkom rýchlo aj splniť. Domček spolu so šmýkalkou sme objednali a poslali k Adelke domov, kde ho šikovný ocko zložil.

"Keď nám domček prišiel, Adelka sa doň hneď nasťahovala. Chodila od okna k oknu a veľmi sa tešila. Ďakujeme veľmi pekne tiež aj za šmýkačku, ktorú už tiež vyskúšala," teší sa maminka, a má radosť aj z veľkého úsmevu na Adelkinej tvári.

Sme radi, že sme mohli pomôcť a ďakujeme Student Agency za príspevok na splnenie Adelkinho sna :-)

Želanie splnené 10.9.2020

 

 

}); })(jQuery);