Adrianko mal na Vianoce jediný darček: od ŽELAJ SI

on streda, 13 január 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Adrianko mal na Vianoce jediný darček: od ŽELAJ SI

Adrián Beško má 14 rokov a býva v Trnave so svojou mamou, ktorá si ho vzala z detského domova. Neprekážalo jej, že Adriánko nie je úplne zdravý. Ľúbi ho takého, aký je.

Adriánko má detskú mozgovú obrnu. Jeho motorika je obmedzená, zvládne však chodiť, a vie aj rozprávať, hoci jeho mentálna kapacita je tiež veľmi oslabená.

Napriek všetkým problémom je to veselý chlapec, ktorý miluje hudbu. "Zo všetkého najradšej spieva a hrá na hudobné nástroje. V škole ho vždy všade počuť a preto chodí aj na vystúpenia. Najradšej má spev," hovorí paní Lýdia Šarmírová, jeho maminka.

A po čom jeho srdce najviac piští? "Mojim želaním je mať syntetizátor s mikrofónom. Prosím Vás, ak mi môžete moje želanie splniť, budem veľmi rád," uviedol v žiadosti.

Rozhodli sme sa jeho sníček splniť a v spolupráci s maminkou sme mu klávesy vybrali. Prišli mu domov týždeň pred Vianocami a maminka sa rozhodla, že mu ich dá až pod stromček.

Chceli sme mu urobiť radosť ihneď (ŽELAJ SI totiž nerozdáva darčeky pod stromček, ale teší deti počas celého roka), napokon sme sa však rozhodli v tomto prípade ustúpiť. Ako nám totiž povedala maminka, je to jediný darček, ktorý Adriánko pod stromček dostane. Na viac nebolo peňazí.

Svoje klávesy si Adriánko rozbalil pod stromčekom a dodnes si svoj darček užíva. "V podstate sa každý deň hrá a každý deň objavuje nové funkcie. Je z neho skutočne nadšený. Chceli by sme sa Vám preto ešte raz poďakovať, že ste takto na nás mysleli a dopriali ste môjmu synovi skutočnú radosť."

Ako dodala, najviac je vidieť, akú radosť mal, vo videu, ktoré nahrala. To však ku nám zatiaľ nedorazilo, asi kvôli svojej veľkosti. Hneď ako príde, vám ho sprostredkujeme.

Prajeme, nech si Adriánko klávesy čo najlepšie užije, a nech sa na nich naučí čím skôr hrať a jeho sen o veľkom hudobníkovi sa splní.

Želanie splnené 24.12.2015

 

 

 

}); })(jQuery);