Aj Davidko dostal vysnívanú trampolínu

on streda, 05 november 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Aj Davidko dostal vysnívanú trampolínu

Dávidko Tlacháč (7) pochádza z malej obce Belá neďaleko Terchovej. Narodila sa s detskou mozgovou obrnou, Sotosovým syndrómom a ako by toho nebolo dosť, po roku mu diagnostikovali sekundárnu epilepsiu. 

Napriek tomu je to veselý usmiaty chlapček. "Vie chodiť aj rozprávať a rád sa teší sa z maličkostí ako zdravé dieťa. Veľmi rád šantí a v lete sa rád kúpe," opísala svojho synčeka pani Monika Tlacháčová.

Dávidko navštevuje už druhý ročník Špeciálnej základnej školy J. Vojtaššáka v Žiline. Keďže rád šantí, jeho snom bolo mať trampolínu na dvore, aby sa na nej mohol vyblázniť, kedykoľvek mu po tom srdce piští.

Trampolíny aj tento rok patria k najviac žiadaným veciam v ŽELAJ SI. Ako by to bolo, keby sme nepotešili aj Dávidka? Trampolínu sme mu objednali a dali poslať rovno domov. Keď prišla, veľmi sa tešil, ale pred jeho rodinou ešte stála úloha ju zložiť. "Rýchlo, rýchlo, chcem skákať," súril ich Dávidko.

Hneď ako sa to podarilo, ju Dávidko vyskúšal a skákal so širokým úsmevom na tvári. "Veľmi ste ho potešila a splnili ste mu sen," povedala dojatá pani Tlacháčová.

Ale veď od toho tu sme, nie? Sem so želaniami chorých detí, nech máme čo plniť :-)

Želanie splnené 20.9.2014

}); })(jQuery);