Anetka sa už hojdá na novej hojdačke

on utorok, 15 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Anetka sa už hojdá na novej hojdačke

Anetka Lucká (8) z Habovky sa narodila s chorobou, ktorá si vybrala svoju daň. Prekonala detskú mozgovú obrnu. Táto choroba jej nedovoľuje chodiť ako iným zdravým deťom v jej veku. 

"Keďže bez pomoci druhej osoby nechodí, tak veľkou oporou sme my, jej rodina," hovorí pani Andrea Lucká. "Aj napriek všetkému je Anetka krásne dievčatko, ktoré vás za vašu pomoc odmení tým najkrajším a to je objatie."

Anetka skoro nerozpráva, preto svoju radosť prejavuje zvukmi. Najradšej je vonku na záhrade na čerstvom vzduchu. "Preto viem, že by si veľmi priala záhradnú hojdačku, kde by sme sa spolu hojdali, alebo by si na ňu ľahla. Hojdačka musí mať striešku kvôli tomu, že dcérka nemôže byť na priamom slnku, kvôli liekom.Takže ak jej umožníte tento malý sníček, bude veľmi rada a nám tiež pomôžete." 

Vlani sme Anetkino želanie už do zimy nestihli realizovať. Ale hneď ako sa ukázala jar a vyšlo prvé zubaté slniečko, hojdačku sme pre ňu objednali. Už v marci sa na nej vo svojej obľúbenej záhrade hojdala.

"Ďakujeme za hojdačku, Anetka mala skutočnú radosť!" tlmočí dcérkine pocity pani Lucká. Keď vyjde slniečko, sama sa pýta na hojdačku a vyhrieva sa pod strieškou na slniečko. Veríme, že hojdačka bude dlho slúžiť!

Želanie splnené 20.3.2014

 

}); })(jQuery);