Anetka si trénuje pršteky i myseľ na tablete

on štvrtok, 16 júl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Anetka si trénuje pršteky i myseľ na tablete

Anetka Hodasová (5) z Rajeckej Lesnej sa vypýtala na svet skôr, čo na jej zdravotnom stave zanechalo následky. Má päť rôčkov, nechodí samostatne, nerozpráva, má problémy so sústredením. 

"Každý deň cvičí, bojuje ako drak, robí malinké pokroky," hovorí pani Hodasová.

Spomína, že Anetka nedávno začala chodiť do špeciálnej škôlky a k panilogopedičke a špeciálnej pedagogičke, ktorá ju ohúrila novou  "hračkou", tabletom. "Bolo krásne vidieť, ako ju táto hračka zaujala. Všetky tie stiahnuté aplikácie jej pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku, môže na ňom počúvať obľúbenú hudbu, pozerať na veľkom displayi rozprávky a hlavne to zlepšuje jej sústredenosť," teší sa mama.

Keďže Anetka často trávi dlhú dobu v aute - na rehabilitáciu chodí až do Maďarska, štyri hodiny v aute by jej určite ubehli rýchlejšie, keby mala takýto tablet pre seba. O Anetku sa jej otec od narodenia nezaujíma, dostáva lásku a radosť od svojej maminy a starých rodičov.

Po zvážení Anetkinho stavu a jej diagnózy  - detská mozgová obrna - sme sa rozhodli jej sen splniť a tablet jej zadovážiť. Je to pre ňu jedna veľká zábavná hračka, z jktorej má z neho obrovskú radosť a stále sa smeje. A to je skvelé!

Dúfame, že tablet zlepší Anetkinu motoriku a pozornosť, a že raz povie aj svoje prvé slová a urobí prvé krôčiky. Veľmi jej v tom držíme palce!

Želanie splnené 13.7.2015

}); })(jQuery);