Barborkine želanie našlo svojho plniteľa

on streda, 10 február 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Barborkine želanie našlo svojho plniteľa

Barborka Hrušková z Čadce má šestnásť rôčkov a stále smutný výraz v tvári. Nečudo, má toho za sebou viac než dosť. Barborka sa totiž narodila s mnohopočetnými vrodenými vadami.

Výpočet všetkých diagnóz by bol veľmi dlhý a nezrozumiteľný. Aj preto ich Barborkina mamina zhrnula do pár zrozumiteľných slov: "Barborka má nepohyblivé oči, zlý zrak, ťažký rozštep úst, skoliozu chrbtice, chýba jej časť ľavého chodidla, nosí protézu. Má za sebou už 9 operácií."

Veru, prežila si toho viac než dosť. Aj preto nabrala odvahu a napísala nám do ŽELAJ SI svoje želanie. Lebo život nemá byť len o chorobách, ale aj o radosti a splnených snoch. "Veľmi by som si želala tablet, mohla by som sa s ním zabávať, ale pomohol by mi aj pri učení."

Svoj sen ku nám napísala ku koncu roka 2015, ale veľmi neverila, že sa jej splní. Aj preto bola prekvapená, keď sme jej začiatkom roka 2016 volali, že jej tajný sen sa rozhodli splniť skvelí manželia Mokrošovci. 

Už o týždeň mala tablet doma a tešila sa z neho, hoci podľa fotky to tak nevyzerá. Poslala nám ju hneď obratom. "Včera mi prišiel tablet veľmi ma potešil. Ďakujem vám pekne aj Mokrošovcom. Prajem všetko dobré," Barborka s mamou.

Ako dodala, ona má často taký akoby smutný výraz tváre a to kvôli svojim diagnózam. Ale radosť mala veľkú. "Ešte raz ďakujem," napísala nám večer.

Prajeme jej, nech jej tablet prináša radosť, a nech sa jej naďalej plnia sny, lebo si to zaslúži. 

Želanie splnené 7.2.2015

}); })(jQuery);