Bazén pre Barborku: škoda, že leto nebolo pekné

on utorok, 02 december 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Bazén pre Barborku: škoda, že leto nebolo pekné

Barborka Rechtoríková (5) z Poltára patrí k detičkám, ktoré žiaľ, majú niekoľko diagnóz naraz. Barborka trpí ťažkou pôrodnou asfyxiou, idiopatickou epilepsiou a má aj detský autizmus.

"Barborka je krásne ročné dievčatko. Pri pôrode nastali problémy, čo sa odrazilo na jej zdravotnom stave. Navštevuje špeciálnu škôlku, kde sa jej veľmi venujú," hovorí jej maminka Michaela Hrončeková.

Barborka sa rada hrá, učí, najviac však zbožňuje vodu a kúpanie. A to bolo aj jej snom: mať vlastný bazén, v ktorom by sa mohla kúpať.

Želaní sme v tom čase však mali veľa a tak sme počas leta nestihli bazén kúpiť. Navyše, v prvej polovici prázdnin stále pršalo a tak sa nedalo veľmi kúpať. Barborkina maminka však už bazén pre ňu zakúpila s tým, či nemôžeme preplatiť aspoň jeho časť. Dohodli sme sa, že prispejeme sumou, za ktorú deťom štandardne zakupujeme bazény. Čo bolo navyše, hradila rodina.

Barborkin sen sa teda splnil ešte v lete 2014, hoci naozaj sa v ňom tento rok často nekúpala. "Budeme sa o bazén veľmi starať a dúfame, že jej vydrží čo najdlhšie," povedala nám pani Hrončeková.

Dôležité je, že Barborka mala radosť a bazén jej veru neutečie - počká na ňu aj v ďalších rokoch.

Želanie splnené 10.7.2014

}); })(jQuery);