Bazén prišiel, Tomáško sa tešil aj za dvoch

on sobota, 02 august 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Bazén prišiel, Tomáško sa tešil aj za dvoch

Tomáško Kupec (3) z Biskupovej prišiel na svet naraz so svojim bračekom Miloškom. A hoci ten je úplne zdravý, Tomáško také štastie nemal - trpí následkami detskej mozgovej obrny. 

Vďaka rehabilitáciam sa Tomáško naučil sedieť, plaziť a štvornožkovať, no samostatná chôdza je neho stále iba veľkým snom. "Je to veľký bojovník, ktorý so svojím osudom statočne bojuje. S oporou sa Tomaško už sám postaví a spraví pár krôčkov. Jeho braček je pre neho veľkým hnacím motorom," hovorí pani Kupcová.

Tomaško má zvýšený tomus - napätie v svaloch, a preto potrebuje veľa cvičiť a hlavne plávať, aby sa napätie  uvoľnilo. "Finančná situácia nám nedovoľuje chodiť s detmi na plaváreň, ani teraz v lete na kúpaliská. Preto by sme sa veľmi potešili, keby mohol Tomaško doma na dvore plávať vo svojom bazéne a tak aj intenzívne rozcvičovať nožičky, aby sa čo najskôr naučil sám chodiť a behať s bračekom za loptou."

Jeho želanie bolo pomerne rýchlo vyslyšané - pani s veľkým srdcom, Soňa Jedličková, sa mu bazén rozhodla zakúpiť a hneď ho aj objednala. Došiel veľmi rýchlo, avšak v čase, keď sa Slovenskom práve preháňali búrky jedna za druhou. Preto Kupcovci ešte nemohli bazén postaviť.

Už dnes sa však začali horúčavy, ktoré budú pokračovať budúci týždeň a tak sa Tomáško môže tešiť, ako sa v svojom novom bazéne vyblázni. Všetci sa na to veľmi tešia.

"Rada by som sa Vám chcela poďakovať za splnenie nášho sna pre nášho Tomáška. Keď nám kuriér priviezol obrovský balík s bazénom, mali chlapci neskutočnú radosť! Len sme si zabudli objednať dobré a slnečné počasie :) Ale veríme, že aj slniečko nám dopraje trochu radosti z kúpeľa," usmieva sa pani Kupcová.

Slniečko sme objednali a zo srdca ďakujeme pani Jedličkovej, ktorá urobila radosť chorému dieťatku. Ako hovorí: "Som veľmi rada, že Tomáško má úsmev na tvári a hoci sa zatiaľ teší len z obalu, dúfam, že počasie sa naozaj aspoň na sklonku leta umúdri a že si ho deti užijú. Som rada, že som mohla prispieť k dobrej veci a k šťastiu dieťaťa. A že je takáto nezisková organizácia, ako ste vy." 

Želanie splnené 1.8.2014

}); })(jQuery);