Betka chodí, opiera sa o vysnívaný kočík

on pondelok, 19 máj 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Betka chodí, opiera sa o vysnívaný kočík

Alžbetka Kokošková pochádza z Pucova (okr. Dolný Kubín) a má už skoro tri rôčky. Do šiestich mesiacov bola úplne zdravé dieťatko. Po druhom očkovaní sa prestala hýbať, džavotať, kopať nožičkami. 

Lekári postupne zistili, že Betke chýbajú enzýmy, ktoré obaľujú nervy a tým sa znižuje elektronika pohybového ústrojenstva. "Hneď začali intenzívne rehabilitácie a dnes navštevuje dva krát do roka rehabilitačný pobyt v Martine. Betka musí cvičiť každý deň aspoň trikrát," hovorí pani Kokošková.

Rodičia sa snažia aspoň o malý pokrok. Alžbetka nevie sama chodiť, len po štvornožky. Aj je však stále vysmiata a pomaličky začína rozprávať. "Betka túži po kočíku, ktorý by bol pevný a mohla by sa o neho oprieť celou váhou a tlačiť ho," vysvetlila nám jej sen maminka. 

Keďže sme si neboli istí, ktorý kočík by vyhovoval Betke najlepšie, požiadali sme maminku, aby vybrala taký, čo by sa jej najviac pozdával. Ten sme potom Betke objednali a dali doručiť rovno domov. Maminka nám potom poslala fotky svojho zlatíčka, ktorému sa kočík veľmi páči.

Chvíľu to ale trvalo. "Sťahovali sme sa do nášho nového domčeka, kde sme nemali ešte prístup na internet a potom sme šli na rehabilitáciu," vysvetlila a dodáva: "Alžbetka nedá na kočiarik dopustiť, má ho veľmi rada. No podelí sa s ním aj s ostatnými deťmi z rodiny. Veľmi Vám ďakujeme v mene našom a Alžbetky. Myslíme na vás a nech sa vám darí v pomáhaní deťom a všetkým, čo to potrebujú. ĎAKUJEME."

Želanie splnené 10.4.2014

 

}); })(jQuery);