Bicykel pre chorú Nikolku od MISIE 03

on pondelok, 10 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Bicykel pre chorú Nikolku od MISIE 03

Nikolka Frankovitsová pochádza z Bratislavy, a tu sa aj lieči. Na leukémiu. Nikolka ochorela, ledva začala navštevovať základnú školu a odvtedy statočne bojuje.

7-ročné dievčatko statočne bojuje s chorobou aj náročnou dvojročnou liečbou. Nikolka je veselé dievčatko, hoci choroba jej dáva zabrať. Leukémie sú najčastejšími zhubnými ochoreniami v detskom veku vôbec. Ak sa neliečia, majú v priebehu pár mesiacov fatálne následky.  

Naopak, terapiou cytostatikami (tzv. chemoterapia) možno naproti tomu dosiahnuť často roky trvajúcu remisiu (regresiu) až úplné uzdravenie. Aj preto Nikolka podstupuje všetky zákroky a liečbu, čo sú pre jej vyliečenie potrebné.

Nikolkin sen nám napísala jej maminka: "Nikolka by si priala bicykel, ale keďže ešte nevie bicyklovať, tak taký s kolieskami."

Jej sen sme prijali medzi želania a rozhodli sa ho splniť. V tom čase nás však kontaktovala aj pani Monika z MISIE 03, ktorá sa rozhodla jej sen splniť. MISIA je projekt, v ktorom sú známe osobnosti v úlohe jednodňových kuriérov, a na bicykloch šľapú za dobrú vec.

A podarilo sa im vyzbierať financie aj pre Nikolkin sníček. Už sa na ňom doma vo voľných chvíľach aj veselo vozí. "Touto cestou by som sa rada poďakovala všetkým ľuďom, ktorí sa zaslúžili o splnenie Nikolkinho sna - ŽELAJ SI aj MISII 03. Ste skvelí ľudia a robíte úžasné veci pre choré detičky,ktoré si zaslúžia byť šťastné. Veľké ďakujem aj za dcérku Nikolku,veľmi sa z bicykla teší."

Rado sa stalo a my tiež ďakujeme všetkým celebritám, ktoré tento rok jazdili na bicykloch v úmornej horúčave, aby pomohli chorým deťom. Veľmi si to vážime.

Želanie splenné 15.7.2015

 

}); })(jQuery);