Bicykel pre Robka s Downovým syndrómom

on utorok, 31 marec 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Bicykel pre Robka s Downovým syndrómom

Robko (17) je usmievavé slniečko. Narodil sa s Downovým syndrómom a o týchto deťoch sa vie, že bývajú veselé, spoločenské a veľmi milé.  

A taký je aj Robko. Jediné, čo mu kalí úsmev na tvári je fakt, že sa jeho obľúbený trojkolesový bicykel pred piatimi rokmi pokazil. "Robko sa rád bicykluje, ale keďže je jeho bicykel pokazený, nemôže sa, a je z toho veľmi smutný," prezradila nám jeho mama Melinda.

Nový stojí približne 500 eur a na ten jeho maminka nemala peniaze. "Mali sme ho dokonca sľúbený z ministerstva práce, ale pani ktorá to vybavovala, nič nevybavila," smúti pani Melinda.

O Robkov bicykel sme sa pokúšali už vlani cez jeden projekt, kde ho mal schválený. Dokonca ho Robkovi aj zakúpili, ale pán, ktorý ho mal doniesť, zdúchol aj s peniazmi a viac sa neukázal. Žiaľ, aj taký je život. 

Tento rok sme sa preto rozhodli pustiť do želania priamo my. A keďže Robko je z Močenka, napadlo nám, že tam býva aj pán Kováč, ktorý nám každý rok fúka balóny na akcii Deň želaní. Preto sme ho poprosili, aby na kúpu osobne dozrel - hneď neďaleko v Šali predávali dva takéto trojkolesové bicykle.

Pán Kováč bicykel osobne vybral, zaplatil a odviezol Robkovi, čím mu urobil nesmiernu radosť. My sme mu potom bicyklík spätne preplatili, a každá strana bola spokojná.

 

Robko, že sa mu po piatich rokoch splnil sen, pán Kováč, že pomohol, a my že sa po dvoch rokoch, čo mal u nás Robko sen, podarilo jeho želanie splniť. A to všetko sme mohli uskutočniť vďaka 2 percentám od firmy Go2Sky, ktorá nám vlani prispela na plnenie snov chorých detí. 

Ďakujeme, že vďaka vám môžeme pomáhať.

Želanie splnené 27.3.2020

}); })(jQuery);