Bicykel pre Tomáška

on štvrtok, 22 máj 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Bicykel pre Tomáška

Tomáš bol veľkým šibalom. Bol veselým chlapcom, sršal vtipmi, bol neustále usmievavý, preto bol aj veľmi obľúbený medzi deťmi. Odkedy ho zaskočila choroba, Tomáš zosmutnel, je vážnejší. Choroba ho zmenila. Chceli by sme ho nejako rozveseliť, potešiť...

Takto nám opísala život Tomáška Sokola (16) z Raslavíc v poslednom roku jeho rodina. Vtedy mu vstúpila do života zákerná rakovina a jeho svet zosmutnel. Napriek všetkému sa Tomáš snaží bojovať, absolvuje liečbu aj užíva lieky, len tej energie už nie je toľko, čo predtým.

Všetci však veria, že sa mu chorobu podarí poraziť. Aj preto maminka chcela Tomáškovi urobiť radosť a zohnať mu bicykel. "Tomáš mal bicykel, ale nám ho, žiaľ, ukradli, a preto by sa novému veľmi potešil. Viem, že by si začal robiť plány, ako sa bude opäť preháňať po dedine a jazdiť."

Jeho želanie sme ledva stihli zavesiť na našu internetovú stránku, a už sa nám ozvali darcovia zo Stropkova, ktorí mu chceli urobiť radosť. Aké bolo naše prekvapenie, keď sme zistili, že bicykel už kúpili a hneď v ten deň Tomášovi aj doručili. Také expresné splnenie sna sme hádam ešte v ŽELAJ SI nemali :-) 

"Tomáš bol v šoku, vôbec nečakal, že nejaký bicykel aj naozaj dostane," prezradila nám maminka. Potešilo ju, že si na ňom večer vyšiel aj pred dom a bicykľoval sa. "Viete, on nám už v posledné dni nechcel chodiť vôbec von, teraz s bicyklom sa nám ho podarilo opäť dostať na slniečko," usmieva sa.

Darcovia boli tiež spokojní: "Tomáš sa tešil, maminka si trošku aj poplakala. Sme veľmi radi, že sme Tomáša mohli takto potešiť," uzavreli títo ľudia s dobrým srdcom.

Všetci darcovia, ktorí pomáhajú našim deťom v ŽELAJ SI, nás denno-denne presviedčajú, že dobro v ľuďoch stále je a že mnohí z vás sú ochotní pomôcť iným, keď sa ocitnú v ťažkej situácii. A to je na našej práci také krásne.

Želanie splnené 20.5.2014

}); })(jQuery);