Bicykľovanie prekazila nečakaná fujavica

on štvrtok, 20 apríl 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Bicykľovanie prekazila nečakaná fujavica

Šimonko Vorčák z Oravskej Polhory má len sedem rôčkov, a má za toho za sebou viac než dosť. Detská mozgová obrna, genetická vada, množstvo operácií.  

"Šimonko mal do troch rokov zavedený peg- prijímal stravu pomocou hadičky. Takmer trojročnému mu zistili vrodenú chybu nosa. Museli ho operovať, postupne pribúdali vyšetrenia, pobyty v nemocnici," spomína na obdobie spred troch rokov jeho maminka.

Šimonko začal chodiť takmer päťročný, aj to potom, ako absolvoval rehabilitačný pobyt v Martine, Dunajskej Lunžej, Dolnom Smokovci, a Adeli centre v Piešťanoch.

"Nedokáže mi konkrétne povedať, čo si najviac praje, ale keď sme ho postupne usádzali na dcérkin bicykel, tá radosť v jeho očiach stála za to," hovorí pani Marianna Vorčáková.

Ako dodáva, slovná zásoba je u Šimonka veľmi slabá, "ale my dvaja si rozumieme aj napriek tomu."

V poslednom čase sa jej synček tiež zaujíma o pesničky, rozprávky, ale aj hračky so svetielkami a podobne. "Je to naše asi večné bábätko," usmieva sa maminka.

Keď si ale mala vybrať, čo by Šimonka najviac potešilo, jednoznačne vyhral bicykel. "Z toho by mal najväčšiu radosť."

Keď sme želanie schválili, spoločne s maminkou sme vybrali ten správny bicykel, objednali ho a dali doručiť ku nim domov. A dorazil pomerne rýchlo, hneď aj zohnali pomocné kolieska na neho. Sestrička sa snažila svojho bračeka naučiť prvé "krôčky" na bicykli aspoň vozením po byte. 

Problémom však bolo počasie, ktoré sa v týchto dňoch zbláznilo a ku koncu apríla nasnežilo, a u nich na Orave viac než dosť. "Šimonko sa už učí na bicykli, ale momentálne nás trošku zasnežilo, tak sme na ňom ešte veľmi nešportovali. Čakáme už len na slniečko. Ešte raz ďakujeme," napísala nám maminka a pridala foto.

Veríme, že sa počasie počas pár dní umúdri, a ak by aj nie, o mesiac už bude iste nádherné a má celé leto na to, aby sa naučil  bicyklovať. Držíme mu veľmi palce.

Želanie splnené 18.4.2017

}); })(jQuery);