Biely mobil pre akčného Jakuba

on štvrtok, 12 jún 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Biely mobil pre akčného Jakuba

Predstavte si, že ste mladý, aktívne športujete, cítite sa skvelo a zrazu prídu zdravotné ťažkosti. Asi by ste nečakali, že vám diagnostikujú onkologické ochorenie - Hodkinov lymfóm. 

Presne tak sa zmenil život aktívneho Jakuba Janču (12) z Dubnice nad Váhom. "Pred diagnostikovaním choroby som hral aktívne hokej za Dubnicu ako brankár. A teraz zrazu toto," hovorí Jakub a ukazuje na infúziu stekajúcu mu do ruky a holú hlavu.

Chorobu aj liečbu však berie hrdinsky a s úsmevom. Aj v nemocnici stále niečo robí a rieši. "Jakub je akčný," súhlasí maminka a Kubo hrdo prikyvuje a hovorí. "Však lepšie, ako keby som stále sedel za počítačom a čumel do neho, nie?"

S tým súhlasí aj maminka a obaja sa svorne usmejú. 

Jakub do ŽELAJ SI napísal svoje želanie asi pred mesiacom. "Želám si nový dotykový telefón s wifi, pretože môj starý dosluhuje a aby som mohol byť v spojení s kamarátmi a spolužiakmi." Nemal žiadne podmienky, aký typ či značku, len aby bol.. A ak by bol biely, bolo by to úplne že super. 

Kubo však veľmi neveril tomu, že nový mobil dostane. Aké bolo jeho prekvapenie, keď sme mu volali, že ho máme - docestoval ku nemu od darkyne až z Košíc. A najlepšie bolo, že hoci nevedela, že Kubo chce biely, objednala presne takej farby :-)

Veci medzi nebou a zemou sa teda stále dejú a to je skvelé. Prvé, čo povedal Jakub, keď sme mu mobil doniesli na onkológiu v Bratislave, bolo len: "Ty kokšoooo!" 

To bola veľká pochvala za výber mobilu, takmer ani neveril, že je už naozaj jeho. Jakuba teraz čaká posledná chemoterapia, po nej, ak budú výsledky dobré, bude ešte dlhú dobu brať chemoterapiu v tabletkovej forme. Ďalší rok bude ešte musieť byť doma. Nový mobil bude pre neho spojením s kamarátmi, a bude môcť na ňom občas surfovať aj na internete.

Želanie splnené 11.6.2014

}); })(jQuery);