Blíži sa leto, Veronička dostala bazén

on utorok, 02 jún 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Blíži sa leto, Veronička dostala bazén

Veronika Lačná (17) z Vígľaša sa narodila s Downovým syndrómom. Akoby to nestačilo, ako pätnásťročná ochorela na leukémiu. Statočne bojuje a vyzerá to, že svoj boj aj vyhrá.

Liečbu už ukončila a výsledky sú zatiaľ dobré. Veronička je veľmi šikovná, od šiestich rokov je herečkou z Divadla z pasáže. "Keď sa pred cudzími oťuká, tak sa rada predvádza svojím herectvom," hovorí maminka. 

Okrem toho miluje kúpanie v bazénoch. "Keď sme chodili po kúpaliskách, tak nechcela ísť ani z vody von," prezradila Veronikina maminka. Takže Veroničkin sen bol úplne jasný: mať v zahrade veľký bazén, v ktorom by sa sama kúpala. 

Svoj sen mala u nás ešte od roku 2013! Avšak v tom čase podstupovala liečbu leukémie a jej ocinko nám volal, že ani v roku 2014 bazén ešte nevyužije. Navyše bolo daždivé, škaredé leto, v ktorom bolo len pár slnečných dní. Aj preto sa Veronika dočkala splnenia svojho sna až v roku 2015: v čase, keď liečba zabrala a začína sa pekné, slnečné leto. Teda aspoň dúfame :-))

Maminka vybrala pekný, veľký štvormetrový bazén a Veronika sa už teší, že sa v ňom okúpe. Zatiaľ, kým nie je rozbalený, nám zapózovala aspoň pri krabici :-) Ďakujeme, prajeme ti, aby si si bazén užila v zdraví, a aby ju choroby už zďaleka obchádzali. 

Želanie splnené 25.5.2015

 

}); })(jQuery);