Božie dieťa Rebeka dostala svoj prvý tablet

on utorok, 28 február 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Božie dieťa Rebeka dostala svoj prvý tablet

Rebeka Rafaela Svitková je prvým dieťaťom svojich rodičov a narodila sa 25.12 na Božie narodenie pred pätnástimi rokmi. Sudičky jej, žiaľ, do vienka nadelili diagnózu Downov syndróm. 

Nie je to choroba, ale zdravotné postihnutie. Sú pre ňu typické viditeľné príznaky už od narodenia dieťaťa a sprevádzajú ho celý život. U novorodencov s DS možno pozorovať pomerne veľa vrodených anomálií. Niektoré z nich sú život ohrozujúce a vyžadujú si okamžitý zásah po narodení, iné sa prejavia v priebehu niekoľkých dní či týždňov. 

Deti s Downovým syndrómom dostali do vienka také pozitívne vlastnosti, ako schopnosť ľúbiť, spolupatričnosť, schopnosť tolerancie a empatie, bezprostrednosť, srdečnosť. Bez zábran používajú slová ako "ľúbim ťa, páčiš sa mi, mám ťa rád". Urobiť radosť iným a tešiť sa z radosti a úspechov iných im je blízke. Vedia však byť aj poriadne tvrdohlavé. 

"Rebeka má ďalších dvoch súrodencov, a to Petra, 13 rokov, a Sáru, 1,5 roka. V roku 2010 som sa s jej otcom rozviedla," vraví pani Svitková. 

Zvládať výchovu troch detí, z toho jedno nie zdravé, je naozaj náročné. Aj preto maminka nemôže kúpiť deťom vždy všetko to, čo si prajú. O čom sníva Rebeka? 

"Nakoľko má zdravotné problémy dovolenka pri mori by bola pre ňu skvelá, avšak sama netuším ako sa bude jej zdravotný stav ďalej vyvíjať a čo si budeme môcť dovoliť," hovorí maminka.  Ako však dodáva, "nakoľko práve často chodíme po vyšetreniach ako aj nemocniciach, tak by Rebeku veľmi potešiť tablet - momentálne najviac," prezradila nám. 

Môže sa na ňom hrávať hry, aj si púšťať pesničky, ako je zvyknutá.  Vďaka manželom Šabíkovým sme mohli Rebeke toto želanie splniť, pretože jej tablet venovali.

A radosť mala naozaj veľkú, stačí sa pozrieť na fotografie, ako sa teší. Teraz má nielen ona, ale aj my úsmev na tvári. Je radosť vidieť, ako sa dieťa teší zo svojho splneného sna.

Ďakujeme manželom Šabíkovým za pomoc, a Rebeke prajeme, aby jej tablet dlho vydržal a prinášal radosť.

Želanie splnené 20.2.2017

}); })(jQuery);