Branko chce zosilnieť, teraz môže cvičiť

on piatok, 26 február 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Branko chce zosilnieť, teraz môže cvičiť

Branko Hudák (2) z Humenného mal náročný príchod na svet. Narodil sa v 37. týždni tehotenstva. Maminke museli robiť urýchlený pôrod sekciou, pretože mal v brušku nedostatok kyslíka. 

Branko sa totiž nemohol nadýchnúť a dusil sa krvavou plodovou vodou. Po pôrode bol oživovaný, zaintubovaný. "To mu zanechalo problémy detskej mozgovej obrny, aj epilepsie, a aj po mentálnej stránke nie je na tom celkom dobre," hovorí maminka, Tatiana Hudáková. 

Ako dodáva, Branko "vo svojich dvoch rôčkoch toho nedokáže veľa, nechce sa ešte pretáčať, sám nesedí, nerozpráva a kôli spasticite si ani nedokáže uchopiť hračku."

Na rehabilitácie s ním rodičia chodia, ako im to financie dovolia. Keďže ich na jednej z nich inšpiroval valec, na ktorom Branko cvičil a šlo mu to celkom dobre, tak rodičovským, a veríme, že aj Brankovým snom bolo mať takýto valec na cvičenie, aby zosilnel.

"Hoci on ešte sám nejako nedá najavo, čo sa mu páči," vraví maminka, "bolo by fajn, ak by sme pre neho mali doma takú pomôcku na ktorej by rád cvičil. Potrebuje si posilniť chrbtové svalstvo, aby dokázal sám sedieť."

Valec sme Brankovi objednali ešte v októbri, ale žiaľ, firma, v ktorej sme ho objednali, bola veľmi nespoľahlivá. Valec napokon doručila až po troch mesiacoch urgovania s tým, že mali veľa práce... Stálo nás mnoho telefonátov a nemálo úsilia, aby zaplatený valec napokon konečne doručili.

Maminka sa veľmi tešila, a to najmä preto, že aj Branko mal z valca obrovskú radosť. Berie ho ako svoju veľkú hračku a patrične výska nadšením, keď na ňom cvičí.

"Podarilo sa nám urobiť njaké fotečky. Branko je  z valca natešený :-) Ešte raz veľká vďaka za darček," napísala nám maminka.

Sme radi, že po počiatočných problémoch s doručením je konečne všetko tak, ako má byť. Nech valec dlho slúži a dúfame, že raz uvidíme aj Brankove krôčky :-)

Želanie splnneé 12.2.2015

S pozdravom rodina Hudáková

}); })(jQuery);