Brunko dostal na Mikuláša tablet

on streda, 17 december 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Brunko dostal na Mikuláša tablet

Má desať rôčkov a pochádza z Rohožníka. Brunko Dávid mohol byť zdravé dieťa, nebyť chyby pôrodníka. Dnes sa musí boriť s následkami detskej mozgovej obrny a epilepsiou.

"Brunko mohol byť zdravý chlapec, no nemali sme šťastie. Chybou pôrodníka, ktorý nekonal, prekonal Brunko hypoxiu. Od štyroch mesiacov cvičí Vojtovu metódu, absolvoval niekoľko pobytov v rôznych centrách a kúpeľoch," hovorí jeho ocko Branislav Dávid.

V Nových Zámkoch navštevoval terapiu HBO, ktorá mu veľmi pomohla. No pred tromi rokmi dostal prvý epileptický záchvat. "Epilepsia je kontraindikáciou, a preto sme museli zrušiť liečbu pomocou HBO," hovorí ocko.

Brunko chodí do klasickej ZŠ v Rohožníku. Navštevuje 4.triedu. Spolužiaci sú super, pomáhajú mu. Ale aj Brunko má svoj sen. "Časté cesty za rehabilitáciou a pobytmi v nemocniciach by som si chcel krátiť tabletom," prezradil nám.

Napísal svoj sen ku nám do ŽELAJ SI, ale nedúfal, že sa mu splní. Avšak už krátko po tom, čo svoj sníček napísal, sme mu jeho želanie splnili. Tablet mu dorazil presne na Mikuláša :-)

"Jeho brat Borisko zbadal kuriéra a kričal: "Brunko, tablet došiel!"  Brunko mal obrovskú radosť a toto bol vraj najlepší Mikuláš :-) Ešte raz veľmi pekne ďakujeme!" povedala Brunkova maminka.

Rado sa stalo :-) Dúfame, že si Brunko tablet dlho užije a že s ním bude spokojný. A nech mu pomôže aj pri učení.

Želanie splnené 6.12.2014

}); })(jQuery);