Chorá Maťka túžila po mobile, sen sme jej splnili

on piatok, 09 apríl 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorá Maťka túžila po mobile, sen sme jej splnili

Martinka je 12 ročné dievčatko zo Sniny, ktoré trpí sluchovým postihnutím a rázštepom mäkkého podnebia. V mene Maťky nám napísala sociálna pracovníčka, ktorá rodinu dobre pozná.

Pani Hancová opísala Martinku ako milé a nenáročné dievčatko s veľmi dobrým srdiečkom, ktoré mamine vždy rado pomôže. Martinka má ešte ďalších šesť súrodencov a jej najmenšia sestrička Štefánia je, žiaľ, tiež zdravotne postihnutá.

Martinka sa preto svojej malej sestre venuje čo najviac, aby tak aspoň trocha pomohla rodičom v tejto ťažkej situácií. Maťka miluje módu, krásne oblečenie a rada sa pekne vyfintí. Bavia ju tiež dobré filmy a nádherne maľuje. Maľovanie je jej najväčším potešením a naozaj je v ňom ako ryba vo vode. Dievčina navštevuje základnú školu, kde však musí byť veľmi pozorná.

Kvôli jej chorobe veľmi slabo počuje a preto jej pani učiteľky poväčšine iba ukazujú rukami a tak naznačia, čo od nej chcú. Doma je to tiež podobné, ak od dcérky mamina niečo potrebuje, dá jej znamenie a Maťka hneď vie, čo treba.

Martinka si u nás vysnívala nový mobilný telefón, po ktorom veľmi túžila. Objednali sme ho a doručili priamo ku nej domov. Martinkina mamina nám popísala, ako jej dcérka prežívala, keď jej sociálna pracovníčka priniesla domov telefón, ktorý sme pre dievčatko objednali.

"Dcérka bola veľmi nadšená, nevedela povedať od dojatia ani slovo a rovno začala plakať. Nakoniec sme všetci plakali, bolo to veľmi dojímavé. Martinka chcela svoj telefón už dávno, len my sme naňho nemali peniažky, veľmi ste nás potešili."

Ešte nám mamina stihla povedať, aká je jej dcérka usilovná a na svoj vek zodpovedaná a ako jej neustále so všetkým pomáha. Držíme Martinke palce, nech sa jej darí a nech je stále taká usmievavá a šikovná, ako doteraz.

Źelanie splnené 15.3.2021

}); })(jQuery);