Chorá Sarah je bez maminky, dostala tablet

on pondelok, 19 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorá Sarah je bez maminky, dostala tablet

Sarah Daniela Ulbriková sa narodila 5. apríla 2012. Keď mala rok a pol, odišla od nej mama a teraz ju vychováva ocko. Keď mala krátko pred tretím rokom, diagnostikovali jej akútnu lymfoblastickú leukémiu. 

Liečba leukémie je náročná a bude trvať veľmi dlho. Sarah leží na oddelení malých detí, kde nie je k dispozícii internet. Okrem pozerania televízora a hraniu sa v detskom kútiku nie je v nemocnici veľmi čo robiť. Liečiť sa pritom bude takmer dva roky.

"Keďže som dosť často v nemocnici, želala by som si tablet, aby som mala na čom pozerať rozprávky a hrať moju obľúbenú hru mačičku. Ďakujem vám pekne," napísala nám Sarah svoje želanie prostredníctvom ocka. Ten sa o ňu príkladne stará a často je spolu s ňou v nemocnici, aby sa necítila sama.

Keď nám Sarah Daniela napísala svoje želanie, spomenuli sme si na rodinu Zbrášovcov, ktorá nám už dávnejšie písala, že by nejakému dieťatku tablet venovala. V tom čase sme mali želaní s tabletom viac, ale oni si vybrali práve Sarinku, lebo ju aj trošku poznali.

Sami jej ho aj odovzdali v nemocnici, kde Sarah práve išla na kontrolu a vyšetrenie. Okrem neho jej venovali aj trojkolku a krásny vankúšik s ručičkami na mojkanie, tzv. Mojkáčika. Sarah sa tešila, ale ako malé dievčatko predsa len aj trošku hanbila a tak radosť nedala úplne najavo :-)

Ocko sľúbil, že dcérke nainštaluje jej obľúbenú hru mačička. Pri najbližšom pobyte v nemocnici jej už čas rýchlejšie ubehne. Prajeme jej skoré uzdravenie a veľa veľa trpezlivosti pri náročnej liečbe. 

Želanie splnené 10.10.2015

 

}); })(jQuery);