Chorej Leuške urobil radosť televízor

on pondelok, 16 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorej Leuške urobil radosť televízor

Lea Strážovská (5) z Nových Zámkov má veľa diagnóz: detský autizmus, retardácia reči, poškodená pečeň, zalievanie bruška vodou, únik moču a stolice, autoimunitné ochorenie kože.

Na to, že je ešte malinká, si prežila dosť, vrátane operácie pruhu. Narodila sa ako zdravá a podľa názoru rodičov po očkovaní ostala autistka a postupne sa pridružovali ostatné problémy.

"Veľa ľudí nám hovorí, aby sme ju dali do ústavu. Ale my ju nikdy a nikomu nedáme, je to naša princezná. Nech je, aká je, je len naša," hovoria rodičia.

Leuška veľa nerozpráva, a ako autistika rada vykonáva rutinné činnosti, na ktoré je zvyknutá. Aj preto najradšej pozerá televízor, najmä milovanú rozprávku Mickey Mousa, ktorého objíma na obrazovke.

To niekedy býva ale problém pre rodinu, pretože celé dni pozerať len Mickey Mousa je unavujúce. Preto rodičia do ŽELAJ SI napísali sen mať pre Leu televízor do detskej izby. "Nemusí byť veľký, len nech má svoj televízor a môže na ňom pozerať, po čom jej srdce túži," hovorí otec Milan Strážovský.

Svoje obľúbené rozprávočky tak bude môcť pozerať už aj zrána pekne zo svojej postieľky, a nemusí sa presúvať do obývačky. "Ona iné rozprávky ani nechce, len a len Mickeyho. Strašne by ju potešilo, keby mala vo svojej izbičke svoj televízor."

Želanie pre malé dieťa nie úplne tradičné, ale už sme takých mali niekoľko. Preto sme ho v ŽELAJ SI zaevidovali, a želanie si hneď našlo aj rodinu s dobrým srdcom, ktorá televízor pre Leu zakúpila.

Naša dobrovoľníčka z Nových Zámkov Soňa Dubcová televízor odniesla Leuške rovno domov. Najprv mala z cudzieho človeka v domácnosti paniku a plakala, ale postupne sa osmelila. A keď sme jej zapli televízor v jej izbičke, hneď sa upokojila a usmiala.

Vďaka darcom bude môcť pozerať rozprávočky vo svojej izbičke, najmä svojho obľúbené Mickey Mousa. A raz jej urobíme aj také prekvapenie, že príde rovno k unej domov :-)

Želanie splnené 13.11.2015

 

}); })(jQuery);