Chorému Samkovi sme darovali mobil

on piatok, 23 január 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorému Samkovi sme darovali mobil

Samko Lacko má deväť rôčkov a pochádza z krásnej obce Valaliky. Samko sa aktuálne lieči na detskej onkológii v Košiciach, a to na akútnu leukémiu. Aj on si ako mnohé choré deti u nás vysníval svoj sen.

Samko chodí do 3.A triedy. Má staršieho súrodenca, s ktorým sa majú veľmi radi. Maminka ich vychováva sama, keďže je rozvedená. Pomáha jej v rámci možností jej mamka.

Pani Lacková so synmi majú trvalé bydlisko mimo Košic, ale vzhľadom na to, že chlapci chodia na ZŠ do Košíc je aj to cestovanie náročné nielen na čas, ale aj finančne. "Táto vážna diagnóza zmenila život nás všetkých a hlavne mňa - mamky. Je to veľmi ťažké. To sa nedá ani opísať, ako sa cítim. Musím byť však silná kvôli Samkovi."

Momentálne je aj so Samkom na onkológii v Košiciach, kde strávili aj veľkú časť vianočných sviatkov.  Jeho maminka pani Katarína Lacková nám prezradila, že "Samko nikdy nemal telefón ani tablet. Je to jeho sen, ale žiaľ finančná situácia mi nedovoľuje, aby som mu to mohla kúpiť. Ak bude možné a splníte Samkovi toto želanie, prinesiete mu radosť v tejto našej ťažkej situácia a budem sa tešiť aj ja."

Samozrejme, že sme sa sa snažili Samkov sen splniť. A stihli sme to ešte do Vianoc hoci nám poslal žiadosť pár dní predtým. Radosť mal a vďaka nám i trošku krajšie sviatky. 

"Milé ŽELAJ SI. Chceme sa ti so Samkom veľmi krásne poďakovať za darček, ktorý sme od vás dostali. Veľmi ho to potešilo a aspoň na chvíľu sa mu rozžiarili očká od radosti. Posielame fotku s najlepším kamarátom z nemocnice. Ešte raz ĎAKUJEME, posielame pozdrav z Košíc. Mamka Katka a Samko :-)"

Želanie splnené 24.12.2014

}); })(jQuery);