Chorý Dušanko už má svoj tablet na rozprávky

on štvrtok, 13 máj 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorý Dušanko už má svoj tablet na rozprávky

Dušanko z mesta Vranov nad Topľou si v ŽELAJ SI želal tablet, pretože miluje pozeranie rozprávok. Chlapček má deväť rokov, avšak nerozpráva, nechodí ani sám nesedí.

Trpí detskou mozgovou obrnou, ktorá spôsobuje poruchu hybnosti, to znamená, že chlapčekovi obmedzuje schopnosť samostatného pohybu. Ďalej sa pohybová porucha DMO prejavuje v oblasti jemnej motoriky, pri úchopových a manipulačných úkonoch rúk.

Miera poruchy u Dušanka je žiaľ jedna z tých najťažších. Rozhodujúci význam v liečbe detičiek s týmto ochorením je ucelená a pravidelná rehabilitácia, ktorú rodičia Dušanka navštevujú v centre Slniečko.

"Dušanko má rád okolo seba veci ktoré pozná a sú mu známe. Keďže toho sám veľa nezvládne, najradšej pozerá rozprávky. Jeho najobľúbenejšie sú Coco a Máša a medveď. Keďže sme si nemohli nový tablet dovoliť, požiadali sme v mene synčeka o tento sen vašu nadáciu a sme veľmi vďační, že sa našli dobrí ľudia, ktorí mu tento sen splnili," hovorí maminka.

Dušanko nehovorí. "Naučil sa povedať len slovo mama, alebo keď ho niečo bolí, vie to dať najavo. Je to ťažké, ale snažíme sa všetci ako vieme."

O syna sa stará dennodenne jeho mamina, ktorá mu venuje všetok svoj čas. "Dušanko nemôže byť vôbec sám, nevie sa sám najesť, napiť a musíme ho aj prebaľovať. Po byte ho zvykneme nosiť na rukách, ak ideme von používame vozík. Zvykneme chodiť často na prechádzky, aby bol troška aj na čerstvom vzduchu. Dušanko má ísť zanedlho aj na operáciu zo zúbkami, dúfame že to zvládne dobre. Ak je treba, pomáha mi manžel a deti."

Dušan má dvoch bratov a jednu sestru, ktorí sú, chvalabohu, všetci zdraví a tak môžu pomôcť, ak je to potrebné. 
Sme veľmi radi, že sme Dušankovi mohli tento sen splniť a vyčarovať mu tak úsmev na tvári. Želáme rodinke veľa síl!

Želanie splnené 5.5.2021

 

}); })(jQuery);