Chorých súrodencov potešil anonymný darca

on pondelok, 12 február 2018. Posted in Chcel(a) by som mať

Chorých súrodencov potešil anonymný darca

Rodina Hírešovcov z Handlovej to nemá ľahké. Hoci ich rodinka je naozaj veľká - majú štyri deti - všetky sú choré. 

Maminka požiadala o splnenie sna pre dve z nich: Dominika a Natálku. Natálka trpí dysfunkciou mechúra a epilepsiou. "Natálka má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, nakoľko od jedenástich mesiacov trpí epilepsiou a záchvaty máva aj 4 krát do mesiaca. Podľa testu na citlivosť na stehnách vľavo nereaguje na podnety a dodnes je stále plienkovaná," vraví maminka. Natálke hrozí amputácia nohy, lebo jej odumierajú nervy.

Dominik Híreš to tiež nemá ľahké. Od malička škúli, ale lekárka operáciu neodporúčala, takže sa to neriešilo a stav sa mu stále zhoršuje. Aj preto ho teraz čakajú minimálne dve operácie očí. V marci 2017 absolvoval komplexné vyšetrenie v nemocnici, kde mu bola diagnostikovaná iná choroba centrálnej nervovej sústavy bližšie neurčená. Hrozí mu, že príde o zrak, aj preto 24. januára podstúpil operáciu očí, aby aspoň trochu videl.

"Natálka túži po mobile, a Dominik by veľmi chcel väčší tablet, na ktorý by videl a mohol by sa hrať hry a počúvať hudbu," vraví maminka.

Okrem toho má maminka ďalši dve detičky, jednému teraz, žiaľ, zistili nádor na mozgu. Veru, niekedy osud človeku naloží toľko, že to ledva zvláda.. Aj preto náročná situácia v rodine oslovila darcu, ktorý si praje ostať v anonymite, a deťom obe želania splnil.

Dominik dokonca dostal tablet ešte pred operáciou očí, takže mohol na ňom v nemocnici počúvať aspoň pesničky.

"Chcem sa veľmi pekne poďakovať pánovi darcovi, ktorý splnil sen a zároveň spravil veľkú radosť mojím detičkám. Nesmierne si to úprimne z celého srdca veľmi vážim a verím, že po všetkých operáciách očiek bude môcť Dominik naplno využívať darovaný tablet rozumne na všetko a taktiež aj Natálka svoj mobilný telefón."

Želanie splnené 15.1.2018

}); })(jQuery);