Čo sa tak Marko usmieva? Má nový bicykel!

on štvrtok, 08 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Čo sa tak Marko usmieva? Má nový bicykel!

Marko Vall z Vranova nad Topľou má 16 rokov a študuje na Obchodnej akadémii. Respektíve študoval, lebo jeho štúdium nečakane prerušila vážna choroba - rakovina.

 

Marko má 16 rokov a v januári 2016 mu diagnostikovali onkologické ochorenie. Bol operovaný v Prešove a následne liečený na onkologickom oddelení v Košiciach. Tam sa lieči ešte stále, ale rodičia veria, že už bude len a len dobre. "Zatiaľ má dobré výsledky a dúfame, že sa čoskoro bude môcť vrátiť do školy," vraví pani Danka Vallová.

Keď sa Marko dozvedel o ŽELAJ SI, rozhodol sa aj on napísať si do nadácie svoj sen. "Chcel by som mať bicykel, keď sa vrátim z nemocnice a bude teplejšie, aby som už konečne mohol začať chodiť za kamarátmi ako predtým. Chcem byť zase zdravý."

Nuž, jeho želanie mať bicykel sa rozhodol splniť skvelý pán Milan Hruška, ktorý sa rozhodol potešiť pred Vianocami choré dieťa. Spoločne sme pre Marka vybrali vhodný bicykel a objednali ho. V týchto dňoch už ho má aj doma. 

"Marko sa veľmi potešil, posielam foto s bicyklom," napísala nám maminka. A na foto naozaj vidno, aký má z darčeku toho široký úsmev na tvári :-)

Markovi prajeme, aby liečba zabrala a do nemocnice chodil len výnimočne. A na jar, keď sa roztopí sneh, nech s bicyklom vybehne do ulíc a prevetrá ho :-)

Želanie splnené 1.12.2016

}); })(jQuery);