Ďalšie želanie bolo splnené Ferkovi z onkológie v Košiciach

on nedeľa, 20 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Ďalšie želanie bolo splnené Ferkovi z onkológie v Košiciach

Ferko Weichpart pochádza z Medzilaboriec a má jedenásť rokov. Je to malý gentleman, ktorý pri stretnutí a pochvale na jeho adresu nemá zábran obratom hodiť kompliment "vyzeráte veľmi dobre".

Ferko sa lieči od júla 2015. Na rakovinu - leukémiu krvi. "Cez letné prázdniny som odišiel do tábora Mladá Hora. Pred koncom tábora sa môj zdravotný stav zhoršil a pri vyšetreni krvi zistili, že mám rakovinu," hovorí Ferko.

Ihneď ho hospitalizovali na onkológii v Košiciach, kde diagnózu potvrdili. "Mám veľmi rád zvieratká a keďže mi moja choroba nedovoľuje sa s nimi hrať, rád by som sa s nim hral aspoň na tablete," napísal nám svoje želanie.

Ferko sa lieči od júla 2015. Pravidelne podstupuje liečbu na Detskej onkológii v Košiciach, ktorú by mal ukončiť v apríli 2016. Je to úžasný bojovník, plný elánu a chuti. Aj napriek chorobe a liečbe, ktorá ho unavuje, nechýba mu dobrá nálada.

Sám o sebe hovorí, že je "milovníkom zvierat", pravidelne chodí za dedkom, ktorý má psíka a mačičky. Okrem toho rád skladá aj puzzle (má ich už niekoľko zavesených na stene). Od darcov, ktorý sa rozhodol ho potešiť takto pred sviatkami a na jeho narodeniny, dostal  nové puzzle a tiež vysnený tablet. Do skladania puzzlí sa pustil hneď, ako ich dostal. 

Samozrejme, naštartoval aj nový tablet. "Oba darčeky sú pre mňa nečakaným prekvapením, pretože akurát mám v pondelok 12-te narodeniny," usmieva sa. On sám bol zase bol živým vianočným darčekom pre rodičov a staršieho brata, pretože ho na sviatky pustili domov.

"Počas liečby mi najviac chýba, že nemôžem chodiť medzi kamarátov a do školy," vraví, no z piatkového nemocničného vyučovania sa chcel "uliať" - vyjednával s pani učiteľkou, že keďže má v pondelok narodeniny či by nemohol mať voľno... Určite mu dobre padla dnešná nečakaná donáška darčekov.

Tak ako každý chalan v jeho veku rád hrá hry na PC (a teraz už aj na tablete), od ktorých sa nevie odtrhnúť, takže na pomoc mamine akosi neostáva čas....ale bude na sebe pracovať, ako sľúbil. :-)

K narodeninám Ti, Ferko, prajeme obrovskú kopu zdravia, aby si nemusel často cestovať do Košíc a k nadchádzajúcim vianočným sviatkom tebe, tvojej úžasnej mamine a celej rodinke, aby ste ich prežili v pohode a láske.

Želanie splnené 17.12.2015

}); })(jQuery);