Danielko dostal rakovinu ako bábätko

on piatok, 11 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Danielko dostal rakovinu ako bábätko

Danielko Zaťko (2) z Rimavskej Baňe bol len sedem mesačným bábätkom, keď mu diagnostikovali leukémiu. S maminkou strávil dlhy čas zatvorený v nemocnici na onkológii v Banskej Bystrici.

Danko je v druhom roku liečby a teraz už berie "len" tabletkovú chemoterapiu a do nemocnice chodí na pravidelné kontroly. "Každý týždeň musíme chodiť na kontrolu krvičky a na infúzie do BB. Keďže má oslabený imunitný systém, nemôže chodiť na ihriská a hrať sa s inými detičkami. Doma mu preto ocinko vymýšľa kadejaké aktivity," hovorí pani Zaťková. 

Danko sa najradšej hrá vonku v piesku, alebo pomáha ockovi v záhrade, keď nesvieti slniečko. "Veľmi by si prial mať v záhrade domček so šmýkalkou, kam sa môže schovať pred slniečkom a hrať sa tam celý deň. Šmýkať sa doma na gauči alebo maminke po nohách už nie je ono, Danko už je veľký chlapec," usmieva sa maminka.

Jeho želanie bolo u nás len krátko, keď oslovilo darcu - pána Tomáša Slávika, ktorý už ŽELAJ SI párkrát pomohol. Rozhodol sa splniť sen aj Dankovi. A jeho pomoc prišla akurát vhod - práve teraz, pred koncom liečby mal zrazu Danko zlé výsledky a v rodine bolo trošku smutno. Nový domček a šmýkalka urobili Dankovi radosť.

"Z celeho srdiečka ĎAKUJEME!!! Danielkovi prišiel balík. Šmýkalku si hneď ťahal dnu a ja som mu ju hneď musela poskladať Zo začiatku sa bál, lebo nevedel ako sa spúšťať, ale o pár minút už sa nebál sám. Poskladala som mu aj domček. Tak sa vytešoval a volal ma na návštevu," usmieva sa maminka.

My aj pán Slávik rodine prajeme, aby sa Dankove výsledky zlepšili a už nikdy neboli zlé. Toto milé chlapčiatko si totiž zaslúži mať šťastné detstvo bez toho, aby muselo navštevovať nemocnice. 

Želanie splnené 7.7.2014

 

}); })(jQuery);