Tomáškovi sme urobili krajšie narodeniny

on štvrtok, 23 júl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Tomáškovi sme urobili krajšie narodeniny

Tomáš Danko z Borčian sa narodil s diagnózou detská mozgová obrna - spastik. Je adoptovaný a rodičia ho ľúbia takého, aký je. Vzali si ho do svojej starostlivosti hneď po narodení.

Tomáško statočne bojuje, a otecko sa o neho vzorne stará a snaží sa mu plniť sny. Pomáha aj svojej manželke, Tomáškovej mamine, ktorá je na vozíčku. Keď nám preto pán Danko zavolal, či by sme jeho synovi nesplnili narodeninový sen, ani na chvíľu sme neváhali.

"Tomáško chodi pomocou francúzskych barlí.  Je veľmi šikovný a vytrvalý."

A o čom už dlho sníva? "Veľmi túži po novej televízii,nakoľko tá, čo ju má v izbe, je už veľmi stará. Preto vás veľmi prosíme o splnenie jeho sna, nakoľko my z nášho príjmu si to dovoliť nemôžeme, keďže jeho diagnóza obnáša veľa výdavkov. Ďakujeme." 

Tomáškovi sme vybrali menší skladný televízor do detskej izby, a doručiť sme ho stihli presne na jeho narodeninový deň. Všetko vyšlo dokonale, tak ako má.

Zo svojho darčeka sa veľmi tešil a usmieval sa.

"Ďakujem, teta," zdobil Tomáškovi tvár úsmev od ucha k uchu. Dúfame, že mu bude televízor prinášať radosť po veľa dní, rovnako ako on prináša radosť svojim rodičom.

Želanie splnené 16.7.2015

}); })(jQuery);