Darček na leto ešte pred letom

on štvrtok, 15 máj 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Darček na leto ešte pred letom

Stankovi Cigánikovi z Krasnian diagnostikovali DMO, keď mal jeden rok. Teraz má sedemnásť. Navštevuje Špeciálnu školu v Žiline. Stanko chodí, ale nie dlho, nerozpráva, ale rozumie niektorým veciam, ktoré sú súčasťou jeho každodenného života.

Stanko býva často chorý. Aj keď sme sa rozhodli jeho sníček splniť, trvalo takmer mesiac, kým sa po chorobe dokázal opäť postaviť na nohy. Preto veríme, že ho splnenia sna poteší a bude mať z darčeka radosť. Čo si vlastne prial? 

"Stanka by potešil televízor do izby alebo bazén. Aby sa mu lepšie rozhýbali šľachy na nohách, pretože chodí po špičkách," prezradila nám pani Cigániková.

Stanko si želanie napísal na jeseň, tak nemalo zmysel kupovať bazén na zimu. Počkali sme preto na jar, a vtedy sa nám ozval človek s veľkým srdcom pán Richard Sladký, ktorý bazén pre Stanka objednal.

Keďže jar bola krásna a slnečná, verili sme, že Stanko bude môcť bazén používať už skôr. Avšak práve po jeho doručení sa počasie pokazilo a začalo byť veterno a chladno. Stanko nám preto zapózoval len pri krabici s bazénom. Ešte bol po náročnej chorobe, preto veľmi nevládal stáť, ale veríme, že do leta sa zotaví a bude môcť svoj bazén využívať naplno!

V bazéne si posilní imunitu, naučí sa plávať, oddýchne si a zrelaxuje. A potom určite príde aj ten jeho veľký úúúsmev, kvôli ktorému to darcovia i my robíme :-)

Želanie splnené 30.3.2014

}); })(jQuery);