Darček od MISIE O3 pre Maťka

on štvrtok, 13 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Darček od MISIE O3 pre Maťka

Ďalší sníček, ktorý pre deti zo ŽELAJ SI vybicykľovali celebrity z MISIE 03 má svojho adresáta. Je ním Maťko Olejník (3) z Úbreže, ktorý si prial tablet, pre spestrenie dlhých chvíľ v nemocnici.

Martinko sa narodil ako dvojča brata Jakubka 24. januára 2012. Jeho braček je zdravý. Keď mal necelé dva rôčky, diagnostikovali mu leukémiu - rakovinu krvi.

"Od deviateho decembra 2014 je Maťko - aj so mnou - hospitalizovaný na onkológii v Košiciach. Doteraz boli doma len raz na štyri dni. Doma má troch súrodencov s ktorými sa počas pobytu v nemocnici nemôže vídať," popisuje smutný osud Maťka jeho maminka Monika Olejníková.

Liečba leukémie je totiž náročná, trvá minimálne dva roky, v prípade komplikácií môže trvať aj dlhšie. Maťko pomaly iný život ako v nemocnici nepozná. A možno aj preto sa nesťažuje. Aby mal ako tráviť dlhé chvíle, maminka napísala jeho sen - mať tablet.

Martinko je síce ešte malý, ale na tablete už vie robiť, pretože občas sa na ňom vidí hrať aj iné deti na onkológii, a občas mu ho požičajú.

Celebrity z MISIE 03 si zobrali na paškál aj Maťkov sen a už pár týždňov po ukončení MISIE mal tablet u seba v nemocnici. Veď sa pozrite na foto, ako sústredene na ňom pracuje :-) 

"Maťko sa tabletu veľmi teší. Sprijemňuje mu celé dni v nemocnici . Ešte raz ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa na tomto podieľali," usmieva sa pani Olejníková. 

Maťkovi prajeme, aby sa liečba skončila s dobrými výsledkami a mohol ísť domov. Aby poznal aj svet mimo nemocnice, hral sa so svojim súrodencami, našiel si kamarátov a chodil von na čerstvý vzduch. Veľmi mu to prajeme. 

Ďakujeme MISII 03, že Maťkov sen promptne splnili.

Želanie splnené 17.7.2015

}); })(jQuery);