Bicykel Danku poteší, aj precvičí

on sobota, 05 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Bicykel Danku poteší, aj precvičí

Danielka Šimášková (10) zo Starej Bystrice nám napísala svoje želanie najprv mailom, a potom aj zaslala žiadosť o splnenie sna. Želania sa trochu menili, ale napokon sme našli to správne :-)

Jej prvým prianím bolo mať trampolínu. "Dcérka naštevuje základnú školu, štvrtý ročník. Je to šikovná žiačka, a nevidí, alebo skôr snaží sa nevnímať a nepripúšťať si, že má zdravotne problémy. Želá si trampolínu," hovorí Renáta Šimašková, Dankina mama. Ako náhradné želanie uviedla kolobežku.

Keď sme sa ozvali, že by sme chceli želanie splniť, nakoniec trampolína nebola aktuálna. "Už jej ju daroval spolužiak," vraví pani Šimášková. 

Želanie napokon zmenila na bicykel. "Ak ak by sa dalo, tak by chcela bicykel, lebo má veľa bicyklovať. Poradila nám to lekárka na jej diagnóz, má to napísané aj v lekárskej správe."

Danka trpí hypotonickým syndrómom a ťažkou slabozrakosťou. Hypotonický syndróm znamená, že má dieťa slabšie svalstvo. V útlom detstve mu trvá oveľa dlhšie, kým sa naučí držať hlavičku či vyrovnaný chrbát. Časom a za pomoci rehabilitácií sa tento stav upravuje, ale svalová slabosť môže pretrvávať.

Aj preto je vhodné svaly precvičovať vhodným cvičením, napríklad bicykľovaním. Keďže Danka má aj skrátené Achilove šľachy, je pre ňu bicykel to pravé orechové.

V deň, keď dorazil, sa mu veľmi potešila. Avšak bicykel bol zložený v krabici a tak musela vydržať, kým sa nenájde ochotná duša, čo jej ho zmontuje.

Hneď potom vymenila svoj malý starý bicykel za krásny nový, ktorý si vybrala.

"Ďakujem," napísala nám po splnení sna.

Nech padne na úžitok, urobí ti radosť a posilní nohy. Všetko dobré, Danka!

Želanie splnené 15.11.2015

 

}); })(jQuery);