Darček pre Viktorku z onkológie

on piatok, 19 december 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Darček pre Viktorku z onkológie

Viktorka Srncová (9) z Podolia je mladá slečna, ktorá sa lieči na Klinike detskej onkológie a hematológie v Bratislave. Jej diagnóza je závažná - leukémia.

"Kristínka je liečená od apríla 2014, je to naša malá bojovníčka," hovorí maminka Ivana Srncová. Viktorka liečbu znáša statočne, usmieva sa.

Pani Srncová nám prezradila jej sen. "Viktorkine veľké želanie je xbox,veľmi rada hráva hry." Vyzisťovali sme, aký, no a samozrejme, bol to xbox s kinetom. To je zariadenie, pri ktorom dieťa tancuje alebo preteká a xbox prenáša jeho pohyb na obrazovku.. Napríklad na obrazovke tancuje tanečnica, dieťa ju napodobňuje a xbox mu neskôr povie, na koľko percent presne ju napodobnilo. A súťaž medzi babami sa môže začať :-)

Viktorkin sen sme sa rozhodli za jej statočnosť splniť. Xbox sme zakúpili a odniesli jej priamo na Kramáre. Avšak práve v ten deň Viktorka odišla domov a tak si po neho prišla na oddelenie až o týždeň, keď sa do nemocnice vrátila.

Dcéra i mamka mali veľkú radosť: "Dnes sme sa vrátili do nemocnice a prevzali sme si XBOX. Chceme Vám veľmi pekne podakovať, Viktorka sa veľmi potešila, keď prídeme domov, pošlem Vám footku Viki s jej darčekom. Veľká, naozaj veľká vďaka, Vy ani netušíte, čo to pre ňu znamená... Ja Vám na oplátku prajem veľmi veľa zdravia - nie je to síce nič hmotné, ale má tú najväčšiu cenu."

Ďakujeme, pretože to je predsa úplná pravda. A preto, že mnohé deti dravie, ktoré pokladáme za automatické, nemajú, snažíme sa im urobiť aspoň trošku radosti.

Želanie splnené 30.10.2014

}); })(jQuery);