Deti z onkológie si najčastejšie prajú elektroniku

on štvrtok, 10 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Deti z onkológie si najčastejšie prajú elektroniku

Patrik Smolej (11) z Torysiek bol do leta veselý chlapec plný energie, ktorý rád pomáhal starším ľuďom aj doma. Prišla chvíľa, keď zoslabol a prišlo mu zle. 

Rodičia netušili, čo sa deje a preto s  Paťkom utekali k doktorovi. "Po ošetrení lekárom prišla strašná správa, že je vážne chorý a musí sa liečiť. Od tejto chvíle je čoraz smutnejší," vraví jeho mamka Iveta Smolejová.

Niet divu, chemoterapia je veľmi náročná a Patrik nemôže robiť, po čom mu srdce  túži. "Veľmi som sa tešil do školy medzi spolužiakov aj na futbal, ktorý som hrával v škole. Trápi ma, že sa už nemôžem ísť hrať s kamarátmi."

Jeho však dodáva, že napriek chorobe je veľmi zodpovedný. "Či je doma alebo v nemocnici, stále si pýta úlohy zo školy, ktoré si opíše a niečo sa aj poučí, keď nie je unavený." 

Aj on si ako väčšina detí z onkológie napísal želanie, ktoré sa týka elektroniky: deti si najviac želajú  tablet alebo dotykový mobil. Paťko si želal to druhé. Onkologicky choré deti totiž nemôžu ísť nikam na výlet, nemôžu ísť medzi ľuďí, a v prípade slabej imunity nemôžu prijímať ani návštevy. Elektronika je teda to, čo ich dokáže potešiť, pretože si vďaka nej vyplnia voľný čas.

Patrikove želanie sa rozhodol splniť pán Richard Sladký s manželkou, ktorý mu mobil zakúpil a my sme ho prostredníctvom Svetielka pomoci Patrikovi doručili. "Patrik sa veľmi potešil a má veľkú radosť z darčeka. Ďakujeme," zatelefonovala nám maminka.

Ako dodáva, "čaká ho ťažký boj s vážnou chorobou, ale všetci veríme, že sa to podarí, a zase to bude ten náš Patrik plný energie a veselosti."

V to veru veríme my všetci! Skoré uzdravenie, Patrik!

Želanie splnené 1.12.2015

}); })(jQuery);